Ļaunprātīgajiem alimentu nemaksātājiem atņems braukšanas tiesības

38 komentāri

Saeimas deputāti gatavo jaunus ierobežojumus bērnu vecākiem – alimentu nemaksātajiem. Parlamenta atbildīgā komisija jau atbalstījusi ierosinājumu  tā dēvētiem ļaunprātīgiem nemaksātājiem atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Uzturlīdzekļu garantiju fondā ideju vērtē piesardzīgi. Iecerētā kārtība skartu tikai aptuveni ceturtdaļu no visiem parādniekiem.

Kopumā aptuveni 30 tūkstošiem bērnu viens no vecākiem nevar vai negrib maksāt uzturlīdzekļus. Tādos gadījumos atbalstu sniedz valsts – bērnam līdz 7 gadiem no uzturlīdzekļu garantiju fonda pienākas 90 eiro, bet vecākiem bērniem – jau pāri par 100 eiro.

Pusotra gada laikā kopš uzturlīdzekļu parādnieku vārdus publisko internetā, no nemaksātājiem atgūtais naudas apjoms pieaudzis par trešdaļu un pārsniedz miljonu eiro.

Vasarā Satversmes tiesa lēma, ka šāds publisks kauna saraksts nav pretrunā konstitūcijai, tomēr pārmērīgi ierobežo bērnu tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Turpmāk uzturlīdzekļu nemaksātāju sarakstam būs ierobežota pieejamība. Alimentu parādnieka vārdu varēs atrast pēc personas koda.

Saeimas deputāti prāto par citiem paņēmieniem kā piespiest neapzinīgos vecākus gādāt par saviem bērniem. Atbalstu guvusi ideja par transportlīdzekļa vadītāja apliecības atņemšanu ļaunprātīgajiem alimentu nemaksātājiem.

Saeimas deputāti izpētījuši, ka tiesību atņemšana skartu  aptuveni ceturtdaļu alimentu nemaksātājus. 5 procenti no viņiem ikdienā pelna iztiku vadot automašīnu un daļa  no viņiem ir 1. un 2. grupas invalīdi. Uz šīm personām tiesību atņemšana neattiektos.

Lai gan Uzturlīdzekļu garantiju fonda vadība šaubās par tiesību atņemšanu kā efektīgu motivēšanas paņēmienu, Saeimas deputāti ir gatavi šo normu iedarbināt. Deputāti prāto arī par citiem ierobežojumiem – piemēram alimentu nemaksātājiem aizliegt kandidēt vēlēšanās.

TOP komentāri

 • Noris
  +5 +5 0

  Noris

  Un vēl viņi panāks, ka vēl vairāk cilvēku dosies prom no Lv. Tāds jau laikam ir viņu mērķis iztukšot šo valsti !
 • 1234
  +8 +5 -3

  1234

  Vispar iesaku alimentu nemaksatajiem liegt iespeju nemt kreditu,preces kredita. Ja jau reiz nav nauda ko maksat.
 • Stulbai
  +5 +4 -1

  Stulbai

  Un kur tad tas cilvēks garantiju fondam naudu nopelnīs? Aizliegums izbraukt būtu pēdējās iespējas liegšana. Kā var tik tupi un nožēlojami prātot?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl