Lauku tūrisma asociācija: Daudzi saimnieki šobrīd ir izmisumā

5 komentāri
Lauku tūrisma asociācija: Daudzi saimnieki šobrīd ir izmisumā
KASPARS KRAFTS, F64

Arī lauku tūrismu smagi skārusi  Covid-19 krīze, un daudzi tūrisma un atpūtas vietu saimnieki šobrīd ir izmisumā, tā TV3 raidījumā “900 sekundes” pauda Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

Viņa norādīja, ka daļa uzņēmēju savas mītnes ir slēguši, piesakoties dīkstāves pabalstam. Tās ir, piemēram, muižas, viesnīcas vai viesu mājas, kam bieži vien vienīgie ienākumi bija no pasākumu rīkošanas, kas šobrīd ir aizliegti. Ziemele sacīja, ka neatkarīgi no situācijas valstī joprojām ir saimnieki, kuri turpina uzņemt tūristus, taču apmeklētāju skaits ir ļoti mazs.

“Jā, varētu teikt, ka tā ir izdzīvošana dažiem. Lielākajai daļai tas nav gluži risinājums. Un diezgan daudzi saimnieki ir izmisumā, jo arī viņiem ir kredīti un diemžēl lauku tūrismā nav ne subsīdiju, ne arī kompensāciju par atceltajām rezervācijām,” norādīja Ziemele.

Asociācija kopā ar tūrisma vietu saimniekiem cerot, ka situācija uzlabosies vasarā, kad aizliegumi tiks mīkstināti un pašmāju tūristi izvēlēsies ceļos tieši pa Latviju.

“Un būs ar mieru tāpat kā pirkt vietējo gurķi, atbalstīt arī vietējo uzņēmēju tūrismā. Un mēs tiešām ceram uz vasaru un ceram, ka cilvēki  netaisīs milzu pasākumus, bet savās ģimenēs un nelielās draugu grupās ceļos un darīs to bieži, ” sacīja Ziemele.

Ziemele arī atzīst, ka, piemēram, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijā situācija ir labāka. Lietuvā un Igaunijā vairāk tūrisma vietu ir pilnībā slēgtas.