Komentāri

Krievijas embargo rietumu pārtikas preču improtam radījis pamatgus zaudējumus daudziem ražotājiem, tai skatā vairākām saimniecībām Latvijā. Vai tas nozīmē, ka ir sācies ekonomiskais karš un kāda cena par sankcijām būs jāmaksā Latvijai- to skaidro Dombura Studijā.

Analizējot pašreizējošo situāciju, Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības “Māršava” valdes piekšsēdētāja Dace Pastare norāda, ka šobrīd: ”Zemniekiem ir trīs varianti, turpināt barot lopus, nobadināt vai pamazām tos  izkaut.” Viņa norāda, ka kamēr valdība lemj cilvēkiem ir jādzīvo un jāstrādā. Valdības darbs ir pārāk lēns.”

Lauksaimniecības pārstāvji norāda, ka Eiropas Savienībai, kas šo ”putru” ar sankcijām ievārīja – tagad tā arī jāizstrēbj. Dace Pastare atzīst: ” sankcijas ir labas tik tālu, kamēr tās neskar mūs pašus”. Šādām viedoklim piekrīt arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības priekšsēdētājs Jānis Šolks. Viņš norāda, ka Eiropas Savienībai, lai risinātu samilzušo krīzi ”maks” ir jāver vaļā ievērojami ātri. Eiropa ir atbildīga par sankciju radītajām sekām.

Valdība jau pagājušajā nedēļā centās vienoties par iespējamiem risinājumiem problēmas risināšanai, tomēr, konkrēti priekšlikumi vēl nav atklāti. Zemkopības ministrs, Jānis Dūklāvs norāda, ka: Zemkopības ministrija plāno daudz pasākumus situācijas stabilizēšanai. Pats svarīgākais, kas tiks apspriests nākošajā ministru kabineta sēdē ir atbalsts par cilts darbu.

Kamēr valdība lemj par iespējamiem krīzes risinājumiem jau šobrīd izteikti Latvijas tirgū iespiežas Polijas podukcija. Tikmēr dārzeņu vagas pašu mājās atstātas pūstam.

Dārzeņu audzētāji Pūres, Jelgavas un Dobeles novados jau divas nedēļas savu produkciju izgāž komposta kaudzēs, un tās ir neskaitāmas tonnas. Viņi nespēj konkurēt ar cenā zemāko produkciju no Polijas. Salīdzinot ar citiem gadiem, tādus finansiālos zaudējumus Latvijas zemnieki neatceras.
TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl