Lauki pūst un smako; kombaini iestieg, un graudi līp – Latgales lauki jaunu lietavu priekšnojautās

14 komentāri
Lauki pūst un smako; kombaini iestieg, un graudi līp – Latgales lauki jaunu lietavu priekšnojautās
Foto: Monta Jakovela

TV3 Ziņas viesojas pie lauksaimnieka Jura Poikāna, kurš saimnieko Kārsavas novada Mežvidos. No 600 hektāriem pēc plūdiem nokulti vien 150 hektāri, jo lauki tik slapji, ka netiek ar kombainu virsū. Stieg iekšā un nevar pakult.

Poikānam ir pašam sava graudu kalte, bet klājas ļoti slikti, jo mitrums graudos ir virs 30%, kas nozīmē, ka grūti kaltēt, jo graudi pielīp pie caurulēm. Turklāt, visticamāk, tos graudus nekur nevarēs nodot, jo dzirnavnieki neņem pretī tik mitrus graudus.

Savukārt kādā citā saimniecībā vērojami pavisam skumji skati. Viss ir ūdenī, viss applūdis. Tāpat arī jūtama nejauka smaka, lauki pūst.

Jau ziņots, ka drīzumā Latvijas austrumu daļu atkal var skart stiprs lietus. Saskaņā ar šo prognozi jaunās lietavas var atnest 30-60 milimetru nokrišņu, kas ir tuvu mēneša klimatiskajai normai. Tomēr prognozes par lietus zonas virzību un nokrišņu intensitāti pagaidām ir neskaidras, un pastāv cerība, ka stiprais lietus ies garām.

Ja tomēr piepildīsies sliktākais scenārijs, Austrumlatvijā gaidāmi plaši plūdi, jo izmirkusī zeme vairs nespēj uzsūkt ūdeni.

Plašāk par situāciju Latgales laukos TV3 Ziņās sestdien plkst. 19.00!

14 komentāri