Lauki pūst un smako; kombaini iestieg, un graudi līp – Latgales lauki jaunu lietavu priekšnojautās

14 komentāri
Lauki pūst un smako; kombaini iestieg, un graudi līp – Latgales lauki jaunu lietavu priekšnojautās
Foto: Monta Jakovela

TV3 Ziņas viesojas pie lauksaimnieka Jura Poikāna, kurš saimnieko Kārsavas novada Mežvidos. No 600 hektāriem pēc plūdiem nokulti vien 150 hektāri, jo lauki tik slapji, ka netiek ar kombainu virsū. Stieg iekšā un nevar pakult.

Poikānam ir pašam sava graudu kalte, bet klājas ļoti slikti, jo mitrums graudos ir virs 30%, kas nozīmē, ka grūti kaltēt, jo graudi pielīp pie caurulēm. Turklāt, visticamāk, tos graudus nekur nevarēs nodot, jo dzirnavnieki neņem pretī tik mitrus graudus.

Savukārt kādā citā saimniecībā vērojami pavisam skumji skati. Viss ir ūdenī, viss applūdis. Tāpat arī jūtama nejauka smaka, lauki pūst.

Jau ziņots, ka drīzumā Latvijas austrumu daļu atkal var skart stiprs lietus. Saskaņā ar šo prognozi jaunās lietavas var atnest 30-60 milimetru nokrišņu, kas ir tuvu mēneša klimatiskajai normai. Tomēr prognozes par lietus zonas virzību un nokrišņu intensitāti pagaidām ir neskaidras, un pastāv cerība, ka stiprais lietus ies garām.

Ja tomēr piepildīsies sliktākais scenārijs, Austrumlatvijā gaidāmi plaši plūdi, jo izmirkusī zeme vairs nespēj uzsūkt ūdeni.

Plašāk par situāciju Latgales laukos TV3 Ziņās sestdien plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • Ivars Petročenko
 • Vilnis Priede
  +1 +1 0

  Vilnis Priede

  Inez uz duklavu paskatoties un cik zin jaunpiebaldzeni stastit....tad vecim pohuj ir visss!
 • Vilnis Priede
  +1 +1 0

  Vilnis Priede

  Ivar doma nav slikta....vienigi padoma kas tas par IEPIKUMU BUUTU 😂😂😂
  Pec likuma jau zemes ipashniekiem pashiem jarupejas par kontrolaku tiribu un funkciju....labi ka psssrs salika tas mala caurules....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl