“CONEXUS” ļauj rīkot dabasgāzes izsoles

0 Komentāru
“CONEXUS” ļauj rīkot dabasgāzes izsoles
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Gāzes pārvades un uzglabāšanas operatoram ”Conexus” dota zaļā gaisma rīkot izsoli dabas gāzes rezervju nodrošināšanai.

Šobrīd gāzes rezervju apjomu, ko izmantot enerģētiskās krīzes gadījumā, nosaka Ministru kabineta noteikumi, un tas ir – 300 miljoni kubikmetru gāzes, kam jābūt krātuvē līdz 1. martam. Lai šo apjomu nodrošinātu, regulators ļaus ”Conexus” rīkot izsoles gāzes tirgotājiem, bet lētāk, nekā to vēlējās uzņēmums, līdz ar to būtu zemākas izmaksas, kas pēc tam tiks iekļautas pārvades tarifos. Tā LNT Ziņām norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs.

Rolands Irklis
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs

Faktiski jebkuram tirgotājam, jebkuram tirgus dalībniekam ir tiesības startēt ar jebkuru uzglabāšanas produktu un jebkuru dabasgāzi. Arī tā gāze, kas šobrīd tiek iesūknēta krātuvē, ar to tirgus dalībnieki varēs startēt izsolē, apņemties, ka daļu no dabasgāzes noglabā līdz pat 1. martam, nodrošina atbilstošu spiedienu krātuvē visas sezonas laikā.

Jau vēstīts, ka ”Conexus” ir iesūdzējis tiesā regulatoru saistībā ar tā jūlijā apstiprinātajiem tarifiem, jo regulators tarifos nebija iekļāvis daļu izmaksu, kas bija radušās, veidojot gāzes rezerves.

0 Komentāru