Komentāri
Latviju un Lietuvu vieno kopīgs redzējums drošības jautājumos, pauž Vējonis
FOTO: LETA

Latvija un Lietuva ir cieši partneri un sabiedrotie, kurus vieno dinamisks un aktīvs politiskais dialogs, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šodien Rīgas pilī tiekoties ar Lietuvas Republikas Seima spīkeru Viktoru Pranckieti.

Valsts prezidents sarunā ar Lietuvas Seima spīkeru atzīmēja abu valstu kopīgo redzējumu reģiona drošības stiprināšanā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka NATO dalībvalstīm ir svarīgi nodrošināt, lai izdevumi aizsardzībai sasniegtu 2% no IKP – šo mērķi gan Latvija, gan Lietuva apņēmušās sasniegt jau 2018. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs ļoti augstu vērtējam NATO Varšavas samitā pieņemtos lēmumus par Alianses daudznacionālo bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Tie ir stabils pamats reģiona drošībai,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību saglabāt Austrumu partnerības jautājumu augstu Eiropas Savienības darba kārtībā, veicinot Rīgas samita lēmumu īstenošanu. Būtiski ir nodrošināt lēmumu pieņemšanu par bezvīzu režīmu Gruzijai un Ukrainai, kā arī pabeigt ES-Ukrainas Asociācijas līguma ratifikācijas procesu, sacīja Raimonds Vējonis.

Sarunā tika apspriestas arī abu valstu ciešās ekonomiskās saites, dzelzceļa projekta “Rail Baltica” attīstība, kā arī enerģētikas tirgus stiprināšana. Valsts prezidents uzsvēra, ka Lietuva nemainīgi ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris, kā arī viens no lielākajiem investoriem un ienākošā tūrisma tirgus nodrošinātājiem.

Raimonds Vējonis arī atzīmēja, ka tuvojas visu trīs Baltijas valstu simtgade 2018.gadā, kas būs unikāla iespēja, lai kopīgi strādātu pie arvien plašākas reģiona atpazīstamības pasaulē.

Lasi vēl