Latviju šogad nav sasnieguši bēgļiem paredzētie Briseles miljoni

1 komentārs
Latviju šogad nav sasnieguši bēgļiem paredzētie Briseles miljoni
FOTO: LETA

Lai Eiropas Savienības (ES) valstīm palīdzētu labāk tikt galā ar bēgļu masveidīgo pieplūdumu, Brisele šogad kopumā atvēlējusi jau 4,2 miljardus eiro, taču Latvija ir viena no retajām valstīm, kuru šī nauda šogad vēl nav sasniegusi. Par to otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Brisele nupat atvēlējusi naudu dalībvalstīm, lai tām nākamajos gados palīdzētu risināt krīzi, ko radījis imigrantu skaita straujais pieaugums. Eiropas Komisija vakar apstiprinājusi finansējumu 2,4 miljardu eiro apmērā 23 valsts programmām. Pie Briseles finansējuma spējušas tikt arī Latvijas kaimiņvalstis – Igaunijai atvēlēti 35,2 miljoni eiro, Lietuvai – 17,2 miljoni eiro.

Abas valstis no ES fondiem naudu saņēma arī martā, kad kopumā 22 programmām tika sadalīti 1,8 miljardi. Igaunija toreiz tika pie desmit miljoniem eiro, Lietuva saņēma nepilnus desmit miljonus.

Taču Latvijas vārds šajos sarakstos nav atrodams, un Latvija ir viena no retajām dalībvalstīm, kas šogad vēl nav saņēmusi ne centa.

Par šo fondu apgūšanu ir atbildīga Iekšlietu ministrija. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis skaidro, – kavēšanās saistīta ar to, ka Latvija vēlas panākt pēc iespējas labvēlīgākus nosacījumus, nevis ar valsts neizdarību. Bet vienlaikus viņš norāda, ka būtu gandarīts, ja Latvijas rīcībā jau būtu bēgļu problēmu risināšanai paredzētā Briseles fondu nauda.

”Jo ātrāk, jo labāk, protams, tas ir. Bet tajā pašā laikā tomēr, kā es minēju, ir šie nosacījumi, tas ir viens no būtiskiem faktoriem. Līdz ar to mēs šo fondu saņemsim un izmantosim atbilstoši mērķim,” norādīja Kozlovskis.

Tikmēr jūnijā Latvijā ir beidzies līdzšinējais finansējums no Eiropas bēgļu fonda. Līdz ar to naudas trūkuma dēļ, piemēram, nevalstiskās organizācijas ir apturējušas juridiskās palīdzības sniegšanu patvēruma meklētājiem un to varēs atsākt darīt vien tad, kad atkal būs pieejams Briseles finansējums.

EK apstiprina, ka Latvija pie fondu naudas tiks rudenī. Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju Latvijas projektiem, kas saistīti ar migrāciju, plānotais Eiropas Savienības finansējums ir 56 miljoni eiro, un tas paredzēts laika posmam no 2015. līdz 2020. gadam.

1 komentārs