Komentāri

Latviju skāris dzīvesvietas pārdeklarēšanas bums – pēdējo mēnešu laikā tūkstošiem cilvēku mainījuši savu deklarēto dzīvesvietu. Viens no iemesliem tam ir arī pašvaldību piedāvātās atlaides nekustamā īpašuma nodoklim, tāpēc cilvēki par deklarēto dzīvesvietu mēdz uzdot gan šķūnīšus, gan pļavas.

Tikmēr izskan bažas, ka pretēji deklarēšanās pamatidejai, cilvēki bieži vien norādītajās dzīvesvietās nemaz nav sasniedzami.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotie dati liecina, ka cilvēki arvien biežāk maina deklarēto adresi.

Santa Jonāte, PMLP pārstāve

Sākot no pagājušā gada jūnija, deklarēšanās iesniegumu skaits ir pieaudzis, un decembrī ir ievērojams lēciens pat par 5000 vairāk.

Decembrī dzīvesvietu bija deklarējis vairāk nekā 21 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, taču, piemēram, maijā skaitļi bija par 9 000 mazāki.

Latvijas Pašvaldību savienībā deklarēšanās bumu skaidro gan ar nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām, gan arī dažādiem bonusiem, ko, piedeklarējoties konkrētā pašvaldībā, cilvēks var saņemt.

Turklāt fakts, ka deklarēšanās process šobrīd ir vienkāršots un to var viegli izdarīt arī elektroniski, vēl vairāk sekmē aktīvu pārdeklarēšanos no vienas vietas uz citu, norāda Pašvaldību savienībā.

Šobrīd pašvaldībām ir tiesības pārbaudīt, vai cilvēks ir atrodams deklarētajā dzīvesvietā. Un par apzināti nepatiesas adreses deklarēšanu paredzēts arī naudas sods no 70–500 eiro.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl