10 komentāri

Latvijā sāk atgriezties bēgļi, kuri Latviju pameta, lai dotos vēl labākas dzīves meklējumos uz Vāciju.

Izrādās, šī Eiropas bagātākā valsts nedod darba atļaujas Latvijā reģistrētajiem bēgļiem un neļauj arī tur palikt dzīvot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reemigrējušais irākietis Tariks ar sievu un septiņiem bērniem Latviju pameta pirms diviem mēnešiem, jo nespēja te izdzīvot. Vācija ģimenei bija kā pēdējā cerība. Taču aizvakar Tariks tomēr atgriezās, jo Vācijā tika atteikta darba atļauja un liegta iespēja pieteikties pabalstiem. Nelīdzēja tas, ka tur dzīvo Tarika māsa, kura arī ir bēgle.

”Viņi neļauj pat piereģistrēties. Vācieši teica, – ar Latvijā izdoto bēgļa pasi drīkstot tikai Latvijā strādāt. Vācijā neļāva,” stāsta Tariks.

Viņš vērtē, ka visi Latviju pametušie bēgļi drīzumā būs spiesti atgriezties vai arī strādās Vācijā nelegāli, un tad tiks pieķerti un deportēti uz Latviju piespiedu kārtā.

”Vairāk nekā 60 bēgļu no Latvijas ir Vācijā, un viņi visi nedrīkst tur strādāt. Dzirdu, ka daudzi turpina braukt prom no Latvijas, bet viņiem tur nekas nesanāks. Esam Latvijā nodevuši pirkstu nospiedumus, vācieši to redz un sūta mūs atpakaļ,” stāstīja Tariks.

Viņš jūtas ļoti vīlies, jo cīņa par izdzīvošanu Latvijā sākusies no jauna. Viņaprāt, tas sagaidot visus, kas būs spiesti atgriezties. ”Ja viņi atgriezīsies, viņi nakšņos stacijā vai gulēs uz ielas, jo naudas nepietiek. Es otro nakti palieku pie draugiem, bet tā taču nevar visu laiku,” vērtē Tariks.

Lai arī atgriezies aizvakar, biedrība ”Gribu palīdzēt bēgļiem” ļoti lielā ātrumā jau savākusi naudas ziedojumus, lai iemaksātu drošības depozītu Tarika īres dzīvoklim. Iepriekš viņam saziedoja naudu zobārstam.

”Nevar jau gaidīt, ka visu šo nastu nesīs privātpersonas un organizācijas, nevar pārlikt no valsts pleciem uz pilsoniskām organizācijām šādas darbības. Nepieciešamo atbalstu mēs vien nespēsim nodrošināt,” atzina biedrības aktīviste Ieva Raubiško.

Pametot Latviju, bēgļi nezaudēja pabalstu, un arī Tariks turpina saņemt savus 139 eiro mēnesī pēc atgriešanās. Taču ar to nepietiek. Bēglis no Irākas ļoti vēlas atrast darbu, bet prasība par latviešu valodas zināšanu to viņam liedz. Biedrība ”Gribu palīdzēt bēgļiem” vērtē – problēma ar bēgļiem ir samilzusi tik ļoti, ka politiķiem nekas cits neatlikšot kā tomēr palielināt pabalsta apmēru.

”Tuvu traģiskumam – ir diezgan steidzami kaut kas jāmaina. Sevišķi tie, kuri atgriežas no Vācijas, viņi ir vēl neapskaužamākā situācijā. Viņi principā paliek uz ielas atbraucot,” secina biedrības ”Gribu palīdzēt bēgļiem” vadītājs Egils Grasmanis.

Tagad Labklājības ministrijā izveidota bēgļu lietu darba grupa, kas vērtē, ko darīt. Taču izskanējis arī pretējs priekšlikums – bēgļiem, kuri reiz pametuši Latviju un tagad atgriežas, vairs neizmaksāt pabalstu vispār un pārtraukt sniegt mentora palīdzību.

TOP komentāri

 • omīte
  +7 +6 -1

  omīte

  namaz nav viņu žēl.Šie cilvēki meklē tikai labumu ekonomisko-lai visu padod bez grūtībām par velti.Kāpēc necīnās par savu valsti?Kas tie par vīriešiem?Kāpēc visiem jādanco pēc viņu stabules?Ar steigu tagad celsim mošejas.??!Vai ar steigu jāmācās arābu valoda???Vai pati kundze no IeM to prot??
 • XL
  +6 +5 -1

  XL

  1)Par saziedoto naudu vajadzēja nopirkt biļetes vienā virzienā uz kādu musulmaņu valsti, lai dzīvo starp ticības brāļiem. 2)Cilvēks, kurš negrib strādāt, darbu neatradīs nekad! 3)Kurā valstī nav jāzin valsts valoda?!
 • paķeruma meklētājs
  +6 +4 -2

  paķeruma meklētājs

  Visa atbildiba par to jauzņemas valsts nodevējiem Vienotibai kas pret pilsoņu gribu aicinaja šos teroristus, izvarotajus uz Latviju. Paskatatiess paši Zviedrijā begļi sakropļo un nogalina pat policistus un visā Eiropā izvaro sievietes un bērnus. Mums šadu Vienotības davanu Latvijā nevajag. Nez vai atradīsies vel kads kretins kas par Vienotību balsos un tā pakļaus parējos šīs melnās sērgas briesmam un liks LV nodokļu maksātājiem uzturēt šos bīstamos paķeruma mekletajus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl