Latviju no sirds mīl 26% iedzīvotāju, bet ienīst – 2%. Jaunākās aptaujas dati

4 komentāri
Latviju no sirds mīl 26% iedzīvotāju, bet ienīst – 2%. Jaunākās aptaujas dati

Interneta lietotāju aptaujā tika skaidrotas atbildes uz jautājumu: vai un kā Jūs izjūtat lepnumu par Latviju? Lūk, kādas bija atbildes!

Lepnumu par mūsu zemi bez jebkādiem papildu pierādījumiem un paskaidrojumiem izjūt nedaudz vairāk kā ¼ daļa aptaujāto jeb 26%.

Savukārt absolūtais vairākums – nedaudz vairāk kā puse aptaujas dalībnieku – 51% savu lepnumu par Latviju apraksta kā daļēju, jo ar to vairāk saistītas tās izjūtas, kuras rada panākumi zinātnē, sportā vai kultūrā.

Savukārt negatīvi noskaņoti pret Latviju ir nedaudz vairāk kā piektā daļa respondentu – 21% atzīst, ka par Latviju neizjūt ne mazāko lepnumu, drīzāk par to kaunas.

Bet galēji negatīvu noskaņojumu, ko apraksta ar vārdiem “ienīstu Latviju”, “šeit cilvēki netiek cienīti un tāpēc gatavojos to pamest”, pauž 2% aptaujāto.

Lai kādas būtu subjektīvās izjūtas par patriotisma pieaugumu sabiedrībā, lepnuma sajūtas mērījumi šogad uzrāda, ka sabiedrības viedokļu sadalījums ir identisks tiem, kurus fiksējām 2015. gadā.

TOP komentāri

 • SO.
 • Nu re
  +1 +1 0

  Nu re

  Izjust lepnumu par korumpētajiem varas murmuļiem? Tur nav nekā svēta.
 • ligita liepiņa
  +1 +1 0

  ligita liepiņa

  Nepareizi uzdots jautājums. Vajadzēja : 1. Vai jūs mīlat Latviju ?
  2. Vai jūs cienat Latvijas valdību un deputātus ? Mīlestība pret savu zemi nav tas pats, kas mīlestība pret tiem, kuri mūsu Latviju un tās iedzīvotājus iedzinuši bailēs par rītdienu, postā un izmisumā....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl