Latviju darba vizītē apmeklē Lietuvas prezidents Nausēda

Pievienot komentāru
Latviju darba vizītē apmeklē Lietuvas prezidents Nausēda
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS, EVIJA TRIFANOVA, LETA

Šodien Latvijā pirmajā darba vizītē ieradies jaunais Lietuvas prezidents Ģitans Nausēda.

Vizītes laikā Nausēda nolika ziedu pie Brīvības pieminekļa. Pēc tam Lietuvas prezidents kopā ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu turpināja tikšanos Rīgas pilī kopā ar abu valstu delegācijām.

Vizītes turpinājumā Nausēda tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Pēc tam plānots grāmatu ziedojums Tautas grāmatu plauktam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kā ziņots, 12. jūlijā Nausēda kļuva par Lietuvas prezidentu, pārņemot pilnvaras no prezidentes Daļas Grībauskaites, kura šajā amatā atradās desmit iepriekšējos gadus.

55 gadus vecais ekonomists, bijušais ilggadējais Lietuvas “SEB bankas” prezidenta padomnieks Nausēda prezidenta vēlēšanās piedalījās kā neatkarīgais kandidāts, solot veidot labklājības valsti un mazināt sociālo atstumtību.

Maijā notikušajā vēlēšanu otrajā kārtā viņš pārspēja savu sāncensi, bijušo finanšu ministri Ingrīdu Šimonīti. Nausēda balsojumā ieguva 65,68%, bet Šimonīte – 33,04% balsu.

Pēc ievēlēšanas Nausēda izteicās, ka vēlas mainīt tradīcijas, ieturēt atvērtāku darba stilu, rīkot regulāras preses konferences un savā inaugurācijā redzēt plašāku inteliģences pārstāvju loku.