Latvijas zivrūpnieki iekaro Rietumeiropas tirgus

0 Komentāru

Latvijas zivju konservu ražotāju cīņa par jauniem tirgiem rietumos sākusi sagādāt galvassāpes šo valstu vietējiem ražotājiem – tā ceturtdien, 30. novembrī, secinājuši nozares eksperti.

Pēc Krievijas un pēc tam vēl vairāku NVS valstu tirgus aizvēršanas 2015. gadā Latvijas zivju pārstrādātāji kopumā zaudēja 70% apgrozījuma, tas bija pamatīgs trieciens nozarei.

Tomēr uzņēmumi nepadevās – tikai salīdzinoši nedaudzi ir pārtraukuši darbību, bet vairums aktīvi cīnās par izdzīvošanu un attīstību nākotnē, tostarp būtiski sašaurinot ražošanu produktiem ar lielāku pievienoto vērtību, mainot produkciju, vai arī turpina saglabāt ražošanas apjomus, iekarojot jaunus tirgus. Uzņēmums “Karavella” šogad būs pilnībā atguvies no austrumu tirgus zaudēšanas – uz Rietumvalstīm tas eksportē 85%.

Andris Bite
SIA “Karavella” līdzīpašnieks

Viegli galīgi nav, cīņa rietumos ir diezgan liela, jo mēs diezgan daudziem radām galvassāpes vietējiem ražotājiem ar savu atnākšanu, un līdz ar to šobrīd viņi cīnās par izdzīvošanu, mēs cīnāmies par jaunu tirgu, viss normāli.

“Karavella”, kuras apgrozījums gadā pārsniedz 30 miljonus eiro, kļuvis par lielāko Latvijas zivju pārstrādātāju.

0 Komentāru