Latvijas Zinātņu akadēmija nākotni saskata tilta veidošanā ar arābu valstīm

Komentāri

“Te varētu būt iespēja izveidot kādu starptautisku koledžu, starptautisku kursu vai izglītības institūciju, kurai ir nepieciešama mūsu komunikācija ar Eiropas Savienības (ES) zemēm – mēs varam pildīt tilta funkciju Āzijas, Kaukāza republikām, arābu valstīm. Mēs uzskatām, ka tā ir mūsu perspektīva,” tā par Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkas nākotni spriež LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Patlaban lielākā daļa telpu Latvijas Zinātņu akadēmijā par pašizmaksu tiek iznomātas dažādām zinātniskām organizācijām un institūtiem. Šobrīd ikdienā šajā ēkā strādā vien daži desmiti zinātnieku, bet telpu daļa tiek izīrēta privātām komercstruktūrām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 707 telpām 49 telpās Latvijas Zinātņu akadēmijā firmas, kurām nepieciešamas nelielas ”biroju lieluma istabiņas”.

Kapitālo remontu Latvijas Zinātņu akadēmija nav piedzīvojusi kopš tās uzcelšanas padomju laikos. Remonts namā tiek veikts par pašas Zinātņu akadēmijas līdzekļiem. Ik gadu Latvijas Zinātņu akadēmijai tiek piešķirts viens miljons eiro, taču tas paredzēts zinātnieku darbam, algām, valsts pasūtījumu izpildīšanai.

Lai segtu nesaimnieciskās ēkas izdevumus, Latvijas zinātņu akadēmijas pārvaldītāji atļāvuši ierīkot koncertzāli, ”ziedojot” Lielo konferenču zāli. Jaunā koncertzāle durvis vērs vaļā rudenī.

No 23 ēkas stāviem darbam iespējams izmantot 15, savukārt pārējos stāvos atrodas tehniskās telpas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl