Latvijas zinātnieki cer nākt klajā ar revolucionāru piedāvājumu medicīnā

Komentāri

Latvija varētu kļūt par pirmo valsti, kurā izstrādāta tehnika, kas locītavu protezēšanas vietā ļaus izmantot šūnas.

Latvijā 30 pacienti, kuri slimo ar locītavu slimībām, pirms nepilniem diviem gadiem piekrita piedalīties unikālajā pētījumā, kuru laikā viņiem tika veiktas šūnu transplantācijas procedūras. Pētījuma mērķis ir attālināt pacientus no gūžas vai ceļa protezēšanas, iegūstot mākslīgu skrimsli. Pētījuma rezultātā tikai vienam no 30 pacientiem klīnisko izmeklējumu laikā bija jāatsāk lietot pretsāpju medikamenti. Nākamais solis pētījumā būs specializētas šūnas, hondrocīdu, izmantošana, kuras veido skrimsli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai izstrādātu mākslīgo skrimšļi, strādā zinātnieki visā pasaulē, taču Latvijas metode uzskatāma par unikālu. Ja pētījumi vainagosies ar panākumiem, tad locītavu pacientiem nepieciešamā operācija izmaksās daudz lētāk, turklāt būs daudz saudzīgāka nekā protezēšana.

Tiesa, mākslīgā locītavu skrimšļa izveidošana varētu tapt vismaz pēc desmit gadiem.

Plašāk par šo tematu uzziniet, skatoties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl