Latvijas Zaļo partiju turpinās vadīt Edgars Tavars

3 komentāri
Latvijas Zaļo partiju turpinās vadīt Edgars Tavars
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Vienu no Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošām partijām – Latvijas Zaļo partiju – turpinās vadīt Edgars Tavars, sestdien lēma partijas kongress.

Savā runā partijas biedriem valdes priekšsēdētājs uzskaitīja iemeslus tam, kāpēc partiju apvienība savienība cieta sakāvi 13. Saeimas vēlēšanās un šobrīd palikusi opozīcijā, Proti, valdības vadīšanas laikā neesot bijis redzams princips “saimnieki savā zemē”.

Tavars uzskata, ka obligātā iepirkuma komponentes afēras piesegšanas dēļ “bija jāpatriec” toreizējais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, jāpadzen toreizējais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kurš esot melojis skolotājiem. Ja ZZS pārstāvji tā rīkotos, tad “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija “būtu palikusi vēstures mēslainē”.

Politiķis vienlaikus un uzskaitīja galvenos darāmos darbus, to vidū esot svarīgi mobilizēt spēkus un nepieļaut “vardarbīgu” teritoriālo reformu: “Ja spēsim atgūt uzticību sev kā saimniekiem savā zemē pienākas, ar mūsu valsti un mūsu politisko spēku viss būs vislabākajā kārtībā.”

13. Saeimā Zaļo un zemnieku savienību pārstāv 11 deputāti, bet valdībā politiskā spēka pārstāvju nav.