Latvijas Zaļā partija Valsts prezidenta amatam nolēmusi atkārtoti virzīt Vējoni

33 komentāri
Latvijas Zaļā partija Valsts prezidenta amatam nolēmusi atkārtoti virzīt Vējoni
AFP/SCANPIX

Latvijas Zaļa partija (LZP) nolēmusi Valsts prezidenta amatam virzīt pašreizējo Rīgas pils saimnieku Raimondu Vējoni.

Kā noskaidroja TV3 Ziņas, lēmumu virzīt Vējoni atbalstījusi gan partijas valde, gan dome. Kā zināms, savu politisko karjeru Vējonis sāka tieši Zaļajā partijā. Par valsts galvas virzīšanu otrajam pilnvaru termiņam “zaļie” pirmdien uzrunājuši sadarbības partnerus no ZZS.

Zaļā partija akcentē Vējoņa ieguldījumu aizsardzības budžeta palielināšanā, kā arī viņš neesot baidījies izsludināt “čekas maisu” atvēršanas likumu.

“Mēs dzirdam, tas, ko šobrīd koalīcija saka, ka jābūt koalīcijas prezidentam. Jūs zināt, koalīcijas pirms pusgada bija viena, bet vēl pēc pusgada būs cita! Mēs vairāk gribam skatīties, lai prezidents būtu tautas prezidents. Mēs, protams, redzam, ka Vējonim ir bijušas pāris pārteikšanās dziesmu svētkos, bet mēs skatāmies vairāk cilvēku pēc viņa darbiem, mazāk pēc vārdiem,” saka Latvijas Zaļās partijas līderis Edgars Tavars.

Tuvākajās dienās ar aicinājumu piekrist kandidēt Zaļā partija vērsīsies pie paša Vējoņa. Savukārt Zemnieku savienība par atbalstu Vējonim lems sestdien gaidāmajā kongresā. Kā zināms, trīs koalīcijas partijas Valsts prezidenta amatam izvirzījušas Egilu Levitu.