Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā nav oficiālu sūdzību par tautiešu diskrimināciju

Komentāri

Visskaļāk savas balsis pret diskrimināciju Lielbritānijā šobrīd pacēluši poļi, kuru kopiena tur ir skaitliski vislielākā – gandrīz miljons cilvēku.

Polijas valstspiederīgie sūdzējušies par bukletiem, kuros aicināts viņus patriekt no Lielbritānijas. Tāpat Londonas pievārtē ar grafiti ticis apķēpāts Polijas kultūras centrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savas bažas un nosodījumu jau paudušas augstākās šīs valsts amatpersonas. Latvija tikmēr sola rūpīgi sekot līdzi notiekošajam un aizstāvēt tautiešu intereses, ja tas būs nepieciešams, taču galvenokārt paļaujas uz britu pašu varasiestādēm.

Ārlietu ministrs, Edgars Rinkēvičs

Mums šobrīd nav konkrētu ziņojumu par konkrētām lietām. Zinām par vispārēju spriedzi. Bet, kā parādās konkrēti ziņojumi, vēstniecība reaģēs un balstīs valstspiederīgos institūcijās. Pagaidām tādu ziņu nav. Ir tikai vispārējais noskaņojums.

Rinkēvičs atgādina, ka liela daļa pašu britu arī dzīvo un strādā citās Eiropas valstīs, tāpēc atsaucas uz britu premjeru Deividu Kameronu, kurš asi nosodījis rasisma iezīmes. Kamēr nav panākta cita vienošanās, Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem Lielbritānijā ir tādas pašas tiesības kā pašiem britiem.

Pēkšņās ksenofobijas uzliesmojumā vaino pret imigrantiem klaji vērsto Brexit kampaņu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl