Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā nav oficiālu sūdzību par tautiešu diskrimināciju

0 Komentāru
Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā nav oficiālu sūdzību par tautiešu  diskrimināciju
FOTO:LETA

Visskaļāk savas balsis pret diskrimināciju Lielbritānijā šobrīd pacēluši poļi, kuru kopiena tur ir skaitliski vislielākā – gandrīz miljons cilvēku.

Polijas valstspiederīgie sūdzējušies par bukletiem, kuros aicināts viņus patriekt no Lielbritānijas. Tāpat Londonas pievārtē ar grafiti ticis apķēpāts Polijas kultūras centrs.

Savas bažas un nosodījumu jau paudušas augstākās šīs valsts amatpersonas. Latvija tikmēr sola rūpīgi sekot līdzi notiekošajam un aizstāvēt tautiešu intereses, ja tas būs nepieciešams, taču galvenokārt paļaujas uz britu pašu varasiestādēm.

Ārlietu ministrs, Edgars Rinkēvičs

Mums šobrīd nav konkrētu ziņojumu par konkrētām lietām. Zinām par vispārēju spriedzi. Bet, kā parādās konkrēti ziņojumi, vēstniecība reaģēs un balstīs valstspiederīgos institūcijās. Pagaidām tādu ziņu nav. Ir tikai vispārējais noskaņojums.

Rinkēvičs atgādina, ka liela daļa pašu britu arī dzīvo un strādā citās Eiropas valstīs, tāpēc atsaucas uz britu premjeru Deividu Kameronu, kurš asi nosodījis rasisma iezīmes. Kamēr nav panākta cita vienošanās, Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem Lielbritānijā ir tādas pašas tiesības kā pašiem britiem.

Pēkšņās ksenofobijas uzliesmojumā vaino pret imigrantiem klaji vērsto Brexit kampaņu.

Video

0 Komentāru