Latvijas veikalos sākusies pašmāju produktu kampaņa ”Pērc vietējo!”

1 komentārs
Latvijas veikalos sākusies pašmāju produktu kampaņa ”Pērc vietējo!”
Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

Latvijas veikalos, sākot no pirmdienas, 25. augusta, sākusies kampaņa ”Pērc vietējo!”. Pie Latvijā ražotiem produktiem tiek piestiprināta akcijas zīme.

”Vairo savu un Latvijas labumu – atbalsti savējos uzņēmumus!” vēsta akcijas sauklis.

Veikalā Rīgā kampaņas pirmajā dienā bija arī ”TV3 Ziņu” žurnālists Guntis Meisters:

Foto: Twitter

Foto: Twitter

Pircēju atsauksmes kopumā var raksturot kā pozitīvas. Satiktie veikala apmeklētāji stāsta, ka tagad ātrumā vairs nesajauks svešzemju produktus ar vietējiem.

Portāls SKATIES jau ziņoja, ka kampaņa uzsākta, lai mazinātu Krievijas ieviestā embargo rietumvalstu pārtikas produktiem ietekmi. Par kampaņas vizuālo noformējumu rūpējusies Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), un akcijas mērķis ir aicināt pircējus ”atbalstīt vietējos ražotājus ar saviem eiro”, LNT raidījumā ”900 sekundes” stāstīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Kā ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā pagaidām nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, kā arī alkohols un saldējums.

Tikmēr tiek ziņots, ka Krievijā veikalu plaukti vidēji kļuvuši par 40% tukšāki. Deficīts rada cenu svārstības, ko Kremlis sola dzelžaini nepieļaut, taču, neraugoties uz to, dažos Krievijas reģionos cenu kāpums atsevišķiem ir 60% apmērā.

1 komentārs