Latvijas valsts simtgades svinību programmā apzināti jau 2000 dažādi pasākumi

1 komentārs
Latvijas valsts simtgades svinību programmā apzināti jau 2000 dažādi pasākumi
Foto: f64

Kopējais pieteiktais projektu skaits ir teju dubultojies – sākotnēji Kultūras ministrijai bija iesniegtas ap 800 valsts, pašvaldību, privātā sektora un iedzīvotāju iniciatīvas.

Kultūras ministre Dace Melbārde pauda, ka viens no sabiedrībā diskutētajiem jautājumiem saistībā ar valsts simtgades atzīmēšanu ir lielais svētku pasākumu skaits un to biežums, taču ministrijas un Latvijas valsts simtgades biroja mērķis ir svētkos iesaistīt visu sabiedrību – tā iedalās dažādās mērķgrupās ar atšķirīgām interesēm, tādēļ nepieciešams plašs norišu kopums.

Melbārde norādīja, ka svētku organizatoriem nozīmīga ir arī diasporas latviešu iesaiste valsts simtgades svinībās, kas līdz šim izpaudusies kopienu teātros, pa Latviju ceļojošajā projektā “Stāstu sega” un citās iniciatīvās.

Dace Melbārde
kultūras ministre (NA)

Viens no jautājumiem, kas sabiedrībā parādās: “Nu, kāpēc tik daudz visur simtgade, kur vien ejam, visi runā par simtgadi!”. Patiesībā – tas vienmēr ir bijis mērķis panākt, ka cilvēki iesaistās un piedalās, un nāk arī ar savām idejām, vai tā būtu paša izauklēta, vai ģimenē, vai skolā. Mums bija svarīgi, lai Latvijas valsts simtgades svinības ienāk katrā mājā.