Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja: Svētki 18. novembrī sāksies līdz ar saullēktu

0 Komentāru
Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja: Svētki 18. novembrī sāksies līdz ar saullēktu
IEVA ČĪKA, LETA

18. novembra rītā vismaz astoņās vietās Latvijā būs īpaši sarīkots saullēkta sagaidīšanas pasākums, kura laikā tiks pacelts arī Valsts karogs, tā intervijā “900 sekundēm” Latvijas Neatkarības proklamēšanas 100. gadadienas sākumu ieskicēja Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Karoga pacelšana rīta gaismā notiks Rīgā – pie Brīvības pieminekļa un Dzegužkalnā, tāpat arī Turaidā, Alsungā, Gaiziņkalnā un citviet.

Savukārt sešās lielpilsētās, kurās ir brīvības simboli, notiks unikāls projekts – jaunsargi divas stundas, mainoties ar iepriekšējo paaudžu sargiem, sargās brīvību, piemēram, pie Brīvības pieminekļa un Cēsu kaujām veltītā pieminekļa.

Kā trešā lieta, ko izcēla Pavļuta, ir vakara pasākums pie Brīvības pieminekļa, kur scenogrāfija būs pielāgota kā Brīvības pieminekļa atklāšanas dienā, ļaujot maksimāli lielākam cilvēku skaitam piekļūt tuvāk pasākuma epicentram.

Atbildot uz skatītāja jautājumu, vai simtgades svētku programma nav pārāk sadrumstalota un vai pasākumu nav pārāk daudz, kādēļ arī zūd tā svinīguma sajūta, Pavļuta atzina, ka, “veidojot šādu valstisku norisi, ir jānovērtē arī tas, ka tik daudz cilvēku vēlas iesaistīties valstiskos notikumos”.

Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja vēl piebilda, ka valstī par 10% ir augusi cilvēku saliedētības sajūta, kas “lielā mērā ir saistīts ar šo nepārtraukto darbu, ar visu Latvijas reģionu, ar visiem Latvijas novadiem, kā arī ar mūsu tautiešiem pasaulē”.

Pavļuta arī norādīja, ka birojs rēķinājās ar cilvēku lielu iesaisti, taču – ne tik lielu.

Saruna ar Lindu Pavļutu

0 Komentāru