Latvijas Valsts policijas darba uzlabošanai apstiprināti vērienīgi plāni

Komentāri

Par to, kādā virzienā turpmāk notiks Valsts policijas attīstība, šodien vienojusies valdība. Īpaši aktuālu to padarījusi pašreizējā drošības situācija Eiropā. Ministru apstiprinātā koncepcija prasīs gan likumu izmaiņas, gan arī prāvus naudas līdzekļus.

Viens no uzsvariem valsts policijas koncepcijā ir likts uz jauno darbinieku apmācību. Tos sagatavo koledža. Ierobežoto resursu dēļ mācību uzsvars galvenokārt likts uz teorētisko zināšanu apguvi, jo praktiskajām nepieciešami speciāli aprīkoti kabineti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, nozieguma vietas apskate, pirkstu nospiedumu noņemšana, pierādījumu meklēšana tiek veikta telpā, kas vairāk atgādina nolaistu dzīvokli.

No vienas puses – tas ir pluss, vide pietuvināta reālajiem apstākļiem. No otras, tā parāda, ka labākus nevar atļauties.

Praktisku iemaņu trūkumus jaunajai policistu kalvei var liegt kvalitatīvi vākt pierādījumus, darboties stresa situācijās, un pat novest pie letālām sekām.

Tādēļ šeit cer, ka jaunā koncepcija laika gaitā, ļaus gan izveidot pienācīgus apstākļus sporta treniņiem, gan visu citu, kas nepieciešams uzsākot reālas dienesta gaitas.

Ieguldījumi policijas koledžas insfrastruktūrā ir tikai viena no koncepcijas sadaļām. Darbs pie tās aizsākas jau pirms vairākiem gadiem un nu beidzot guvusi atbalstu valdībā.

Terora draudi Eiropā ir likuši pārskatīt policijas iespējas veikt patrulēšanu stratēģiski svarīgos objektos. Pēc aptuvenām aplēsēm šobrīd policijā ir ap 700 cilvēku deficīts.

Vismaz daļu no tiem plānots gūt atsakoties no apcietināto iesaistīšanas ieslodzīto konvojēšanā, to nodot ieslodzījumu vietas pārvaldei.

Tieši tāpēc, pārmaiņas gan nav gaidāmas uzreiz. Piemēram, praktiskās apmācības kabineti policijas koledžā, gaidāmi ne ātrāk kā pirms trim gadiem. Bet attiekšanās no konvojēšanas vēl ilgākā posmā.

Ātrāk varētu tikt ieviesta kriminālprocesa izmeklēšanas vienkāršošana – citiem vārdiem, samazinot policista darbu ar dokumentiem.

Vienlaikus, lai nemazinātos izmeklēšanas kvalitāte, policistiem un prokuroriem plānota vienota apmācību sistēma.

Koncepcijas īstenošana prasīs ievērojamus ieguldījumus, taču par tiem patlaban ir lielākā neskaidrība. Valdībai iesniegtajos dokumentos minētie skaitļi liecina, ka nākamgad būtu vajadzīgi vairāk nekā seši miljoni eiro, bet 2018. gadā – vairāk nekā septiņi miljoni. Taču nepieciešamais apjoms un finansējuma avots vēl tiks vērtēti.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl