Latvijas vakcinācijas aptvere nedēļas laikā pieaugusi par 0,2 procentpunktiem

2 komentāri
Latvijas vakcinācijas aptvere nedēļas laikā pieaugusi par 0,2 procentpunktiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Latvijai saglabājot vienu no beidzamajām vietām Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, kopš 18. jūlija šis rādītājs pieaudzis vien par 0,2 procentpunktiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 25. jūlijam.

Kopš pēdējā 18. jūlija ECDC datu apkopojuma, kad Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu bija saņēmuši 44% pieaugušo, šis rādītājs saskaņā ar datiem līdz 25. jūlijam ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, sasniedzot 44,2%. Tikmēr vakcinācijas procesu pabeiguši 41,4%, kamēr vēl nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 40,7%.

Proporcionāli visvairāk pirmās vakcīnas devu izlietots Islandē, kur 90,7% pieaugušo populācijas jau ir saņēmuši pirmo devu, un Maltā, kur šis rādītājs ir 85,6%. Trešajā vietā atrodas Dānija, kur šis rādītājs ir 84,6%.

Ceturtajā vietā atrodas Nīderlande, kas patlaban ar pirmo devu savakcinējusi jau 84,3% pieaugušo populācijas.

Saskaņā ar šo rādītāju pēdējā vietā aizvien atrodas Bulgārija un Rumānija, kas ar pirmo devu savakcinējusi attiecīgi 16,7% un 30,5%.

Tikmēr Lietuvā šis rādītājs ir 56,6%, kamēr Igaunijā – 56%.

Pēc otrās devas saņēmušo īpatsvara pret pieaugušo populāciju Latvija ir gandrīz vienlīdzīgā pozīcijā ar Horvātiju. Latvijā šobrīd pilns vakcinācijas kurss noslēdzies 41,4%, bet Horvātijā – 42,6%. Tikmēr pēdējā vietā atrodas Bulgārija, kur otro vakcīnu saņēmuši 16,7% pieaugušo populācijas.

Baltijas kaimiņvalstīs šis rādītājs aizvien ir augstāks nekā Latvijā – Lietuvā otro devu saņēmuši jau 50,7% pieaugušo, bet Igaunijā – 50,3%.

Visu ES un EEZ valstu vidū pirmās devas saņēmēju mediāna ir 72,2% pieaugušo populācijas, savukārt otrās devas mediāna – 55,8%.

ECDC analīzē izmantoti dati par vakcinētajiem virs 18 gadiem un attiecīgās valsts iedzīvotāju skaitu vecumā virs 18 gadiem. ECDC dati tiek apkopoti un ziņoti ar nelielu nobīdi, proti, ziņā izmantotie dati ir par laika periodu līdz 25. jūlijam.

2 komentāri