Komentāri

Jaunākais “Citadeles” indekss liecina, ka Latvijas uzņēmēju kopējais noskaņojums ir kritisks un nākotnes redzējums – pesimistisks.

Indekss, ar kuru tiek mērīts uzņēmēju optimisms, šobrīd ir 45,67 punkti. Ja tas ir zemāks par 50 punktiem, tas liecina par negatīvu noskaņojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunākais “Citadeles” indeksa pētījums rāda, ka 48% uzņēmēju ir kritiski noskaņoti par vispārējo ekonomikas izaugsmi un tikai 12% ir optimisti.

Šo tendenci apstiprina arī indikatori par aptaujāto uzņēmumu apgrozījumu, rentabilitāti un finansiālo stāvokli, kur kritiski noskaņoto uzņēmumu īpatsvars – 31% – ir lielāks nekā nākotni pozitīvā gaisotnē redzošo īpatsvars – 21%.

Arnis Kaktiņš, sociologs, pētījumu centra SKDS direktors

Šie skaitļi saka: “Velk uz kādu krīzi”! Drīzāk tie rādītāji varētu vēl iet uz leju, ja mums ir sazīmēts ļoti optimistisks valsts budžets par to, kā vairāk izdosies iekasēt vairāk iemaksās, tas tā varētu neizpildīties un varētu būt, ka valsts pārvalde ”bišķiņ dabū” pa seju.

No nozarēm vispesimistiskākais noskaņojums ir būvniecībā, bet no reģioniem, visnegatīvākais noskaņojums ir Latgalē.

Savukārt vispozitīvāk noskaņoti ir lielo uzņēmumu vadītāji ar 250 un vairāk darbiniekiem, kā arī uzņēmumi ar ārvalstu kapitālu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl