Komentāri

Latvijas un Norvēģijas arheologi mūsu valstī meklēs dzelzsrūdu un, izmantojot sentēvu metodes, centīsies iegūt metālu. Šodien Latvijas vēsturnieki un arheologi paziņoja par unikāla projekta sākšanu.

Īpaša uzmanību pētnieki pievērsīs dzelzs ieguvei dažādos laikmetos, sākot ar dzelzs laikmetu un viduslaikiem līdz jaunākajiem laikiem Kurzemē un Zemgalē. Arheologi dosies meklēt vietas, kur ieguva dzelzsrūdu un arī to apstrādāja.

Vēl papildus arheologi meklēs krama ieguvi akmens laikmetā Latvijā. Ņemot vērā, ka ne Norvēģijas, ne Latvijas teritorijā nav iegūstams augstas kvalitātes, viegli izmantojams krama izejmateriāls, īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, kā krama apstrādes tehnikas senatnē tika pielāgotas vietējam, zemākas kvalitātes izejmateriālam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl