Komentāri
Latvijas un Krievijas robežjoslas iekārtošanai papildus nepieciešami teju 15 miljoni eiro
FOTO: LETA

Iekšlietu ministrijai (IeM) Latvijas un Krievijas robežjoslas iekārtošanai papildus nepieciešami 14 886 305 eiro, liecina IeM valdībā iesniegtais ziņojums. Jautājumu par IeM papildus nepieciešamo finansējumu 2017.-2019.gadā plānots skatīt kopā ar visu ministriju jauno politikas iniciatīvu pieteikumiem par turpmāko gadu valsts budžetiem.

Būvprojekts aptver visu Latvijas un Krievijas valsts robežu. Būvprojektā iekļauta robežas joslas infrastruktūras izveidošana, ierīkojot tajā pēdu kontroles, patrulēšanas un brīvās novērošanas zonu, kā arī paredzot caurteku, tiltu, patruļtaku un žogu, kuru kopējais garums ir 92 475 metri, izbūvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Būvprojekta īstenošana nodrošinās ES ārējās robežas neaizskaramību, kā arī kontrabandas un nelegālās migrācijas ierobežošanu, kas savukārt kopumā veido arī Latvijas ekonomisko stabilitāti.

2007.gadā stājās spēkā Latvijas un Krievijas līgums par Latvijas un Krievijas valsts robežu, kas tika ratificēts Saeimā 2007.gada 17.maijā.

Saskaņā ar līgumu, lai noteiktu un apzīmētu dabā abu valstu robežu, ir izveidota kopīga demarkācijas komisija, kuras uzdevums ir noteikt precīzu robežas līnijas atrašanos dabā.

Šobrīd valsts robežas demarkācijai piešķirtais finansējums nav pietiekošs valsts robežas izbūvei un minētā līguma noslēgšanai.

Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, kas vienlaikus ir arī ES ārējā robeža, garums ir 449 kilometri, tostarp ar Krieviju – 276 kilometri, bet ar Baltkrieviju – 173 kilometri. Latvijas un Krievijas robežas joslas platums ir 12 metri.

Šobrīd valsts robežpārbaudei un robežuzraudzībai paredzēto tehnisko līdzekļu izmantošana ir būtiski ierobežota.

Robežsargu pārvietošanos apgrūtina valsts robežas joslas sarežģītais apvidus. Arī kopš valsts robežas apsardzības sākšanas pašu robežsargu spēkiem izbūvētās takas un laipas ir tikai iespējamie primitīvie un īstermiņa risinājumi kājnieku patruļas pārvietošanās nodrošināšanai. Turklāt minētās takas un laipas pavasara plūdu ietekmē tiek pārpludinātas vai pilnībā sagrautas. Tādu posmu kopā ir aptuveni 30% no Latvijas un Krievijas robežas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl