Latvijas un Baltijas valstu gaisa telpu turpmāk kontrolēs jauns radiolokotors

0 Komentāru
Latvijas un Baltijas valstu gaisa telpu turpmāk kontrolēs jauns radiolokotors
FOTO: Ekrānšāviņš

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki stiprina robežu un gaisa telpas novērošanas spējas. Lai uzlabotu Latvijas un Baltijas valstu gaisa telpas kontroli, atklāts jauns gaisa telpas novērošanas radiotehniskais postenis.

Jaunatklātais gaisa telpas novērošanas radiolokatora kupols redzams plašā apkārtnē jau pa gabalu. Kaut arī modernais trīs dimensiju radars novietots Ventspils novada Vārves pagastā, tas ļauj izsekot zemu lidojošus objektus 360 grādu rādiusā pa visu Latvijas robežu.

NBS komandieris Raimonds Graube

Gribētos teikt, ka tas ir laikus, jo redzam, – lidojumu aktivitāte, skaits tieši pie valsts robežām ir pieaudzis un šis radars, šis drošības garants ir tas, kas rādīs kas notiek gar mūsu valsts rietumu robežām.

Gaisa telpas novērošanas radiolokators ir nozīmīgs ieguldījums starptautiskajā drošībā. Igaunijas, Latvijas un Lietuvas radiotehniskie posteņi ir apvienoti reģionālajā koordinācijas centrā. Vienotā Baltijas valstu gaisa telpas kontroles sistēma tiks iekļauta vienotajā NATO pretgaisa aizsardzības sistēmā.

Radiolokators tapis ar ASV atbalstu, un ir apliecinājums stiprām divpusējām attiecībām drošības jomā starp ASV un Latviju. Īpaši svarīgi tas ir šajā ģeopolitiskajā situācijā.

Jaunais radiolokators kalpos arī civiliem mērķiem. Tā darbība ļaus efektīvāk kontrolēt Latvijas gaisa telpas izmantošanu, paaugstinot civilo lidojumu drošību, tāpat arī sekmīgāk ļaus vadīt glābšanas un meklēšanas darbus. Šis ir jau trešais šāda veida radars, kas tapis 7 gadu laikā.

 

0 Komentāru