Latvijas ūdenstilpēs sākušas parādīties zilaļģes, kas var būt bīstamas cilvēka veselībai

Komentāri

Tamāra ar savu mazdēlu Robertu bieži dodas atpūsties pie Mazā Baltezera. Salīdzinoši netālu no šīs vietas, kur mazdēliņš peldas, pie Čiekurkrastiem, augusta sākumā iepriekš konstatētas zilaļģes, tāpēc kundze sākumā šajās dienās vienmēr pārbauda, vai ūdens ir tīrs.

Tamāra Baltezera iedzīvotāja

Ūdens ir tīrs! Zilaļģu tuvošanos jūtu, jo pati jaunībā dabūju alerģiju uz visu mūžu, jo peldējos ūdenstilpē, kur bija zilaļģes. Kopš tā laika, kad ūdenī parādās šīs toksiskās vielas, sāku klepot. Tagad neklepoju, tātad zilaļģu šajā krastā nav.

Saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju zilaļģes Mazā Baltezera krastā pie Čiekurkrastiem konstatētas tādēļ, ka ne visi iedzīvotāji, kuri dzīvo tuvumā, ir ar mieru pieslēgties pilsētas kanalizācijai. Šajā vietā vairākām ēkām joprojām ir sausās tualetes.

Monika Griezne Ādažu novada domes pārstāve

Problēma ir, ka Latvijas likumdošana nepiespiež cilvēkus pieslēgties šiem maģistrāliem kanalizācijas tīkliem, līdz ar to tā ir cilvēku atbildība par vidi. Jo dome no savas puses ir izdarījusi visu, lai šo piesārņojumu mazinātu.

Veselības inspekcijas speciālisti, kuri veic peldūdens kvalitātes pārbaudes, atzīst, ka ar katru gadu situācija ar zilaļģēm Latvijas ūdenstilpēs uzlabojas, jo vide kļūst tīrāka, taču brīdina, ka iedzīvotājiem vajadzētu būt piesardzīgiem, izvēloties peldvietas, un ja ūdens šķiet netīrs vai duļķains nepeldēties. Veselībai tas noteikti nenāks par labu.

Solvita Muceniece Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības nodaļas vadītāja

Var būt alerģiskās reakcijas, nieze, izsitumi, īpaši cilvēkiem ar alerģiskām reakcijām. Šo ūdeni iedzerot, sekas var būt bēdīgākas, ir risks saindēties ar šiem toksīniem, īpaši, ja daudz iedzer, piemēram, mājdzīvniekiem, lopiem, ja dzer šādu ūdeni.

Tikmēr augusta sākumā iegūtie analīžu rezultāti liecina par to, ka visās 55 peldvietās ņemtie ūdens paraugi atbilst prasībām – tajos nav konstatēts ne mikrobioloģiskais piesārņojums, ne vizuāli novērota zilaļģu klātbūtne. Nākamā ūdens pārbaude gan būs tikai pašās augusta beigās, jo valstij tām nav naudas, tāpēc cilvēkiem atliek vien pašiem būt uzmanīgiem.

Zilaļģu savairošanos tādā koncentrācijā, kas var apdraudēt peldētāju veselību, lielāka iespējamība novērot iekšzemes ūdeņos, it īpaši ezeros un dīķos, kur nav straumes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl