Latvijas tiesu sistēma nonākusi šaubu ēnā

Komentāri

Atkal šaubu ēna pār tiesu sistēmu – atsevišķu tiesu pretrunīgi vērtēti lēmumi par uzņēmumu kontu apķīlāšanu pievērš likumdevēju uzmanību.  Situācija ir tik nopietna, ka steidzamības kārtā tiks rosināti grozījumi likumā.

Tiesu lēmumi prasības nodrošinājumam apķīlāt kontus, tajā skaitā pārtikas grupai ”NP Food” un žurnāla ”IR” izdevējam ”Cits medijs”, nonākusi Saeimas Juridiskās komisijas redzeslokā. Uz sēdi aicinātie KNAB, policijas, tiesu, juristu un dažādu darba grupu pārstāvji bija teju vienisprātis, ka sistēmā problēmas pastāv un nepieciešams pilnveidot prasības nodrošinājuma institūtu.

Saeimas Juridiskais birojs secinājis, ka pašreizējie civilprocesa likuma piemērošanas kritēriji nav skaidri, un tiesu praksē izveidojušās dažādas tiesību normu piemērošanas interpretācijas. Deputāti aicina vēl šai Saeimai veikt grozījumus likumā, kas saistīti ar vēršanos pret medijiem.

Pagaidām likumdevējiem nav risinājumu kliedzošām daudzu miljonu apkrāpšanas shēmām, kurās ēna krīt uz vairākiem atsevišķiem administratoriem, kuru dēļ esot nesaskaņas arī nozarē.

Lasi vēl