Latvijas Studentu apvienība pārvēl valdi. Kādas studentu problēmas tā gatavojas risināt?

Pievienot komentāru

Pandēmijas laiks arī studentiem licis iemācīties dzīvot pa jaunam. Pasniedzējus un kursabiedrus viņi klātienē nav redzējuši jau mēnešiem, visas mācības notiek tiešsaistē – tā notiks arī diplomdarbu aizstāvēšana. Videokonferences režīmā nupat ievēlēti arī jauni Latvijas studentu priekšstāvji.

Latvijas Studentu apvienības (LSA) valdes vēlēšanas notika video konferencē, valdes locekļu kandidātiem prezentējot savus uzskatus par to, kas tad šobrīd ir studentiem aktuālākās problēmas, un kā tās risināt. Pandēmijas draudu ēna liek satraukties par studentu iespējamu iekrišanu parādu slazdos.

“Neapdomīgi tiek paņemti kredīti, notiek dzīvošana uz avansa. Jāņem vērā, ka kreditēšana ir viegli pieejama, nav summas griestu. Vai nu studenti izvēlas pārdomātus risinājumus, vai nokļūst pelēkajā zonā,” pauda Latvijas Studentu apvienības valdes locekle Elīza Dāldere

Tādēļ daudzi studenti paralēli mācībām strādā – ja bakalaura studiju laikā to vēl var savienot, tad maģistrantūrā tas ir krietni grūtāk, bet doktorantiem, kas nolēmuši savu dzīvi saistīt ar akadēmisko vidi, galu savilkšanai bieži vien jāstrādā pavisam citā nozarē, līdz ar to trūkst laika pievērsties promocijas darbiem

“Kas ir liela problēma, ņemot vērā stipendijas apmēru – daudz izdevīgāk ir strādāt ar savu jomu nesaistītā jomā, nekā nodarboties ar pētniecību,” norādīja LSA valdes locekle Alise Poškāne.

Vēl viena problēma – pašu studentu kūtrums, nevēlēšanās cīnīties par savām tiesībām. Studentu pašpārvalde cer savās rindās iesaistīt līdz šim neizmantotu resursu – ārzemju studentus. Izskan pat aicinājumi mainīt darba valodu.

“Informācija angļu valodā, spēja pāriet uz darbu angļu valodā, kas nav tikai “Facebook” “pousts”. Studentam jābūt gatavam zināt, ka viņš var iesaistīties, un viņš sapratīs, kas tur notiek! Mācīt, ka ārzemju students ir pienesums mums,” sestdien sacīja Poškāne,

Uzklausot valdes locekļu teikto, viņi līdzšinējos amatos pārvēlēti, un varēs sākt ceļu uz nosprausto mērķu realizēšanu praksē.