Latvijas skolēnu izlase Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē Polijā ieguvusi bronzas medaļas

0 Komentāru
Latvijas skolēnu izlase Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē Polijā ieguvusi bronzas medaļas
EDIJS PĀLENS, LETA

Latvijas izlase Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē, kas šogad norisinājās Polijas pierobežas pilsētā Suvalkos, ieguvusi bronzas medaļas, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

No 27. jūnija līdz 1. jūlijam norisinājās šovasar pirmā klātienes formas starptautiskā mācību priekšmetu olimpiāde, kurā piedalījās 29 skolēni no četrām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Polijas. Latvijas delegāciju olimpiādē veidoja sešu skolēnu komanda, un mājās tika pārvestas divas bronzas medaļas.

Jauno ģeogrāfu sacensībās Polijā bronzas medaļas šogad ieguva Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas 12. klases skolnieks Leons Seļezņovs un Rīgas Ostvalda vidusskolas 11. klases skolnieks Andrejs Bojarevičs.

Latvijas izlasi pārstāvēja arī Valmieras Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Mārtiņš Mārcis Pružinskis, Rīgas Franču liceja 11. klases skolniece Beāte Bauga, Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Tīna Deina Kukurīte un Rojas vidusskolas 9. klases skolnieks Mārtiņš Vīksne. Latvijas delegāciju Baltijas ģeogrāfijas olimpiādei sagatavoja un atbalstīja Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas vadītāji Gatis Kampernovs, Morics Roberts Mūrnieks un Uldis Klepers.

Latvijas delegācijas vadītājs Gatis Kampernovs atklāja, ka ģeogrāfijas olimpiādes rakstiskos uzdevumus dalībnieki pildīja Marijas Konopņickas 1. licejā, savukārt lauka uzdevums visus aizveda uz Vigri nacionālo parku. “Salīdzinot ar tiešsaistes olimpiādēm, klātienē dalībniekiem atkal bija iespēja veikt kartēšanas uzdevumus. Šoreiz dalībnieki kartēja un analizēja Vigri klosteri un tā apkārtni, kā arī Arkādijas parku Suvalkos. Klātienē krietni labāk novērtējama rekreācijas objektu popularitāte un infrastruktūras stāvoklis, tāpēc priecājamies par iespēju piedalīties olimpiādē,” viņš stāstīja.

Tā kā Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde norisinājās klātienē, tā norisinājās tā dēvētajā “burbuļa formātā”. Olimpiādes laikā katrai izlasei tika nodrošinātas istabiņas atsevišķā stāvā, bet uzdevumu pildīšanas laikā tika noteiktas distances un citi ierobežojumi. Nokļūšana Polijā Latvijas izlasei izvērtās mierīga, jo puse tās dalībnieku jau bija pilnībā izgājuši vakcinācijas kursu, savukārt pārējie testus veica īsi pirms izbraukšanas uz olimpiādes norises vietu. Sarežģītākā nokļūšana olimpiādē izvērtās Krievijas izlasei, jo tur apstiprinātās vakcīnas un testi netiek atzīti Eiropas Savienībā un tādēļ nevakcinētajiem dalībniekiem nācās veikt pat trīs dažādus testus pirms ierašanās Suvalkos.

Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde uzskatāma par sagatavošanās procesu Starptautiskajai ģeogrāfijas olimpiādei. Lai arī šogad to organizē Turcija, paredzēts, ka olimpiāde norisināsies tiešsaistes formātā. Par Baltijas ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāju šogad kļuva Mateušs Pjotrovičs no Polijas.

Latvijas skolēnu dalība olimpiādē īstenota ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” atbalstu.

0 Komentāru