Komentāri

Vairāki Latvijas skolēni nupat atgriezušies mājās no dažādām pasaules līmeņa olimpiādēm, kur izcīnījuši godalgotas vietas. Mūsējiem vislabāk veicies tieši eksaktajos priekšmetos – informātikā un ķīmijā, tur iegūta gan zelta, gan sudraba medaļa. Sarunā ar TV3 Ziņām olimpiāžu laureāti atklāj, – nepietiek ar to vien, ka priekšmets padodas, vajadzīgs, lai tas arī ļoti patīk.

Aleksejs Zajakins beidzot var sākt baudīt vasaras brīvlaiku. Nupat atgriezies no Kazahstānā notikušās pasaules informātikas olimpiādes, mājās pārvedot zelta medaļu. Prāta spējās sacenties rekordliels dalībnieku skaits – 327 jaunieši, un, kā teic Aleksejs, šogad arī uzdevumi bijuši grūtāki. Viņš to var salīdzināt, jo iepriekšējos divus gadus mājās jau pārvedis sudrabu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Interesi par informātiku Aleksejs aizguvis no tēva, kurš ir programmētājs. Pirms dažiem gadiem puisi uzaicināja pievienoties Latvijas informātikas izlasei, un kopš tā laika paralēli skolai Aleksejs padziļināti apguvis programmēšanu. Taču puisim padodas arī citi eksaktie priekšmeti.

Aleksejs šovasar absolvējis Rīgas 89. vidusskolu un studijas turpinās Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē. Lai arī plāni pēc augstskolas vēl nav skaidri, puisis pieļauj, ka varētu pievienoties universitātes akadēmiskajiem spēkiem.

Pasaules informātikas olimpiādē bronzas medaļas ieguva vēl divi Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni. Tāpat komandai no Latvijas lieliski veicies  starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas risinājās Azerbaidžānā. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolēns Ritums Cepītis tajā izcīnīja sudraba medaļu.

Lai arī labi veicies matemātikā un fizikā, ķīmija puisi aizrāvusi jau kopš pirmās dienas, kad to sāka mācīt skolā.

Ritums teic, – nāk no eksaktas ģimenes, tēta darbs saistīts ar matemātiku, māsas – ar fiziku. Lai arī priekšā vēl gads vidusskolā, puisis jau kaļ nākotnes plānus, tie gan nav saistīti ar Latviju.

Ritums jau sācis gatavoties intervijām prestižajā universitātē un pieļauj – pēc vairākiem gadiem varētu pievērsties pētniecībai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl