Latvijas skolās populāras kļūst policijas klases

Komentāri
Latvijas skolās populāras kļūst policijas klases
FOTO: LETA

Domājot, ko bērniem piedāvāt papildus vispārizglītojošai programmai, arvien vairāk skolu izvēlas iet šo profesionālās ievirzes ceļu, kur skolotāju lomās iejūtas īsti policisti. 

Šī no pirmā acu skatiena trauslā izskata būtne, izrādās, ir meitene ar vīrieša cienīgu krampi. 11. klases skolniece Viktorija aktīvi trenējas boksā un lolo sapni kļūt par policisti un strādāt ar nepilngadīgajiem noziedzniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpēc iespēja mācīties policijas klasē viņai nozīmē soli tuvāk nospraustajam mērķim. Šādu iespēju sniedz Jelgavas 6. vidusskola, kas ir viena no sešām skolām Latvijā, kurās vidusskolēnus iepazīstina ar policista arodu.

Policijas darbiniekam jābūt fiziski attīstītam. Tāpēc pašsaprotamas ir pašaizsardzības stundas. Skolas direktore ir gandarīta par mācībspēkiem, kuri ir skolotāji praktiķi.

Tiesa, daudzi šo klašu beidzēji jau vidusskolā izsapņo sapni par policiju. Jo tikai retais pēc skolas beigšanas turpina mācības Valsts policijas koledžā.

Turklāt ne jau arī viss šis mazumiņš iestājas. Policijas klases beigšana nav brīvbiļete mācībām Valsts policijas koledžā.

Viena priekšrocība policijas klases beidzējiem gan ir – ja eksāmeni veiksmīgi nokārtoti kaut ar minimālo punktu skaitu, koledžā viņi tiek bez konkursa.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl