Latvijas simtgades zīmē norisināsies 21. Rīgas Operas festivāls

1 komentārs

Latvijas Nacionālā opera un balets gatavojas jau 21. Rīgas Operas festivālam.

Šogad festivāls norisinās Latvijas simtgades svinību zīmē, tāpēc festivāla pirmajā nedēļā visiem kultūras baudītājiem būs unikāla iespēja nedēļas laikā noskatīties pēdējās sezonās tapušus latviešu operu jaundarbus.

Operas festivāls sāksies ar komponista Ērika Ešenvalda operu “Iemūrētie”, uz operas skatuves pēc ilgāka pārtraukuma vienīgo reizi tiks atrādīta Andra Dzenīša opera ”Dauka”. Festivālā būs iespēja skatīt arī Zigmara Liepiņa operu ”Turaidas roze”.

Bet pirmā latviešu mūsdienu operai veltītā nedēļa noslēgsies ar mūžībā aizgājušas izcilās kinozinātnieces Valentīnas Freimanes piemiņai veltīto operu ”Valentīna”.

Arturs Maskats
komponists

Šogad sanāk šo izrādi veltīt viņas piemiņai, taču operas izskaņa ir ļoti gaiša, jo Valentīna bija iekšēji stiprs, harmonisks un absolūti izcils cilvēks, izcila personība, kura spēja apgaismot un dot dzīves spēku daudzām paaudzēm. Tāda ir bijusi Valentīna sūtība un tāda viņa arī būs šajā vakarā.

Rīgas Operas festivāls notiek jau kopš deviņdesmito gadu beigām, un uzskatāms par veiksmīgāko operas uzvedumu maratonu divu nedēļu garumā.

1 komentārs