Latvijas simtgades svinību organizēšanā cer iesaistīt visus valsts iedzīvotājus

1 komentārs
Latvijas simtgades svinību organizēšanā cer iesaistīt visus valsts iedzīvotājus
FOTO: LETA

Tuvojoties valsts jubilejai, arvien aktīvāk tiek kalti plāni lielajām simtgades svinībām, kas būs jau pēc trim gadiem. Kultūras ministrija cer svētku organizēšanā iesaistīt pēc iespējas lielāku skaitu iedzīvotāju, lai dižās svinības liktos nevis elitārs, bet gan visiem iedzīvotājiem personisks un tuvs notikums.

2018. gada novembris solās būt patiesi vērienīgs. Jau tagad, gatavojoties Latvijas simtgadei, Kultūras ministrija apkopo iedzīvotāju idejas, kā svētkus padarīt ne tikai par greznu notikumu Rīgas centrā, bet arī reģionos, lai svētku garša būtu jūtama visā valstī.

Iedzīvotāji nāk klajā ar dažādām idejām, tostarp visai oriģinālām iniciatīvām, kā izrotāt savu apkaimi.

Viena no Kultūras ministrijas iecerēm ir uz simtgades svētkiem viest jaunas tradīcijas, tostarp Baltā galdauta svētkus.

Rīt, 18. novembrī, svētku programma sāksies jau no paša rīta. 8.00 studentu korporācijas dosies ikgadējā gājienā no Latvijas Universitātes galvenās ēkas uz Brāļu kapiem.

9.00 Rīgas Domā notiks ekumeniskais dievkalpojums, kurā piedalīsies gan Valsts prezidents, gan premjere, 12.00 valsts pirmās personas noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa.

13.00 11. novembra krastmalā sāksies militārā parāde.

18.00 Vecrīgā sāksies lāpu gājiens, un šajā pašā laikā Kongresu namā varēs nogaršot 40 kvadrātmetru lielu un 1,4 tonnas smagu dižtorti.

20.00 pie Brīvības pieminekļa uzrunu teiks prezidents, savukārt 21.00 krastmalā varēs vērot uguņošanu. Sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Skaties video!

1 komentārs