Latvijas sējumus un augļudārzus apdraud sals

Komentāri

Sākusies viena no aukstākajām maija nedēļām Latvijas vēsturē. Sals, sniegs un pat slideni ceļi – tādus pārsteigumus mums maija vidū sagādā daba. Taču aukstais laiks īpašas galvassāpes rada lauksaimniekiem un augļkopjiem.

Šonedēļ gaidāma rekordzema gaisa temperatūra. Vairākās naktīs gaidāmi aukstuma rekordi. Izklīstot mākoņiem un norimstot vējam, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1…-6 grādiem. Bet uz augsnes virskārtas gaiss vietām atdzisīs pat līdz -10 grādiem. Gaidāmi plaši sala postījumi dārzos un laukos, apdraudēti būs arī augi neapkurinātās siltumnīcās. Situāciju pasliktina tas, ka dažas siltās dienas ir daudziem augļu kokiem pavērušas pumpurus, kas pret salu ir īpaši jutīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ne tikai naktis, bet arī dienas būs maijam neraksturīgi dzestras. Brīžiem daudzviet paredzami nokrišņi – galvenokārt īslaicīgs sniegu un krusu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl