Latvijas sējumus un augļudārzus apdraud sals

Komentāri

Sākusies viena no aukstākajām maija nedēļām Latvijas vēsturē. Sals, sniegs un pat slideni ceļi – tādus pārsteigumus mums maija vidū sagādā daba. Taču aukstais laiks īpašas galvassāpes rada lauksaimniekiem un augļkopjiem.

Šonedēļ gaidāma rekordzema gaisa temperatūra. Vairākās naktīs gaidāmi aukstuma rekordi. Izklīstot mākoņiem un norimstot vējam, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1…-6 grādiem. Bet uz augsnes virskārtas gaiss vietām atdzisīs pat līdz -10 grādiem. Gaidāmi plaši sala postījumi dārzos un laukos, apdraudēti būs arī augi neapkurinātās siltumnīcās. Situāciju pasliktina tas, ka dažas siltās dienas ir daudziem augļu kokiem pavērušas pumpurus, kas pret salu ir īpaši jutīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ne tikai naktis, bet arī dienas būs maijam neraksturīgi dzestras. Brīžiem daudzviet paredzami nokrišņi – galvenokārt īslaicīgs sniegu un krusu.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl