Latvijas robežsargi dodas patruļā uz Vidusjūru, lai tvarstītu cilvēku kontrabandistus

Komentāri
Latvijas robežsargi dodas patruļā uz Vidusjūru, lai tvarstītu cilvēku kontrabandistus
Foto: Jānis Zvērs

Pirmo reizi misijā uz Eiropas Savienības (ES) dienvidu jūras robežām dosies Valsts robežsardzes kuģis “Valpas”. Tas notiek pēc Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras lūguma.

 Operācijas mērķis ir samazināt nelegālo imigrāciju uz ES ārējām jūras robežām. Kuģa “Valpas” apkalpe nodrošinās jūras robežu uzraudzību, izmantojot savu tehnisko aprīkojumu un ekspertus. Valsts robežsardze jau kopš 2009. gada pārstāv Latviju “Frontex” aģentūras organizētajos kopējos pasākumos, palīdzot nodrošināt ES ārējo robežu drošībā, kā arī apkarojot pārrobežu noziedzību.

Notvertos nelegālos imigrantus izvietos uz apakšējā attēlā redzamā laukuma. Apskatāmajām dzelzs caurulēm pāri pārvilks audumu, lai būtu ēna⁠⁠⁠⁠.

Foto: Jānis Zvērs

Robežsardzes kuģa apkalpe ir bruņota ar personiskajiem ieročiem. Galvenais mērķis ar kuģa klātbūtni ir atturēt laivas no pietuvošanās un glābt imigrantus. Robežsargi ir arī gatavi kontaktam ar narkotirgoņiem. Kopējās operācijās piedalās ne tikai personāls, bet arī tiek izmantoti dalībvalsts kuteri, mobilie videonovērošanas kompleksi un helikopteri.

Kopā “Frontex” operācijās 2016. gadā tika iesaistītas 238 Valsts robežsardzes amatpersonas, bet līdz šim brīdim 2017. gadā – 175 amatpersonas.

Plašāk par Latvijas robežsargu misiju TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl