Latvijas robežsardzei šobrīd trūkst vairāk nekā 200 darbinieku

2 komentāri
Latvijas robežsardzei šobrīd trūkst vairāk nekā 200 darbinieku
Foto: Jānis Pipars, f64

Latvijas robežsardzes lielākā problēma šobrīd ir darbinieku trūkums, tā intervijā “900 sekundēm” atzina Valsts Robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

2013. gadā valdībā iesniegtajā dokumentā tika apstiprināta nepieciešamība 263 papildus vietas robežsargu skaita palielināšanai. Līdz šim ir iegūtas 30 papildus vietas robežsardzē, taču kā “900 sekundēm” norāda Gabars, nākamā gada budžeta prioritātēs ir pieteikta 233 robežsargu skaitliskais palielinājums.

Robežsardzes priekšnieks uzskata, ka šis mērķis ir sasniedzams, tomēr vairāku gadu garumā, jo ir jāpaspēj gan atlasīt gan apmācīt potenciālie darbinieki.

Runājot par robežsardzes tehniku, viņš norāda, ka divi helikopteri ir izsmēluši savus resursus. To vietā būs pilnīgi jauni, kas pielāgoti efektīvāk cilvēku glābšanā, robežas uzraudzībā. Tiek domāts arī par bezpilota lidaparātiem, taču pagaidām tas nav prioritāri – robežsardzes tehnikas gadījumā ir tikai minimālās vajadzības, ko var īstenot.

Gabars arī pastāstīja, ka šogad uz Latvijas robežām aizturēti 127 cilvēki, kas ir vairāk kā pērn visa gada garumā. Robežsargi ir saskārušies arī ar jaunu fenomenu – daudzi mēģināja ieceļot ar futbola līdzjutēju kartēm, ko izsniedza Krievija. Ar šādu situāciju saskārās arī Igaunija un Lietuva.

Intervija ar Normundu Gabaru

2 komentāri