Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas izstādē apskatāmas unikālas lietas

0 Komentāru
Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas izstādē apskatāmas unikālas lietas
MONTA JAKOVELA, TV3 ZIŅAS

Mākslas muzejā “Rīgas birža” atklāta Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltītā izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”.

Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem. Publikai izstāde būs atvērta sestdien, 30. martā.

Latvijas Restauratoru biedrība savā jubilejas izstādē vēlas skatītājiem parādīt dažādas kultūras mantojuma izpētes metodes un restaurācijas nozares, kā arī restaurējamo objektu un materiālu daudzveidību, tādējādi iezīmējot Latvijas kultūrvēsturisko vērtību vidi un cilvēka lomu tajā atšķirīgos laika posmos aptuveni 1000 gadu garumā.

Ekspozīcijā iekļautas unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”.

Latvijas Restauratoru biedrība dibināta 1989. gada 10. jūnijā. Šobrīd tajā ir 195 restauratori un ar šo jomu saistīti profesionāļi no daudziem Latvijas reģioniem, kuri strādā muzejos, bibliotēkās, arhīvos un privātajā sektorā, pārstāvot dažādas restaurācijas nozares. Biedrība tiecas veicināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanas nodrošināšanu un ar dažādu pasākumu palīdzību veidot sabiedrības izpratni par kultūras mantojuma daudzveidību un nozīmīgumu.

0 Komentāru