Latvijas radiostacijas sagaida būtiskas pārmaiņas – turpmāk būs jāatskaņo vairāk Latvijā radītās mūzikas

5 komentāri
Latvijas radiostacijas sagaida būtiskas pārmaiņas – turpmāk būs jāatskaņo vairāk Latvijā radītās mūzikas
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Latvijas radiostacijas tuvākajā nākotnē sagaida būtiskas pārmaiņas – tajās būs jāatskaņo vairāk Latvijā radītas mūzikas. Ieviest latviešu valodas “kvotu” radio fonogrammām apņēmusies Saeima.

Ideju par latviešu mūzikas kvotu komercstacijās koalīcijas politiķi esot “nošpikojuši” no Eiropas valstīm, kurās šāda prasība darbojas jau daudzus gadus.

Mērķis ir palielināt latviešu mūzikas īpatsvaru radio, tādējādi stiprinot pašmāju izpildītāju pozīcijas. Opozīcija gan šo ieceri kritizēja, atgādinot, ka Latvijas komercstacijām jākonkurē ar ārvalstīs reģistrētiem mūzikas kanāliem.

“Mūzikas proporcijas noteikšana radiostaciju programmās stiprinās Latvijā radītu mūziku kā vienu no mūsu tautas nacionālās kultūras identitātes faktoriem. Tas stiprinās latvisko identitāti, kas ir sevišķi svarīgi mūsdienu globalizētajā pasaulē un palielinās klausītājiem piedāvātās mūzikas daudzveidību, jo patlaban dominē starptautiskā mūzika,” pauž Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš (NA).

“Mūsu raidorganizācijas konkurē ne tikai savā starpā, bet konkurē ar citām spēcīgām un bagātām raidorganizācijām no citām valstīm. Kārtējo reizi, ja mēs nosakām papildu prasībās mūsu radio, mēs samazinātu konkurētspēju cīņā ar citām valstīm,” saka deputāts Boriss Cilevičs

Saskaņā ar atbildīgajām komisijām nodoto likumprojektu latviešu mūzikas īpatsvaram radio jābūt vismaz 20%, turklāt vismaz puse no šā apjoma ēterā būs jāatskaņo laikā no pulksten septiņiem rītā līdz astoņiem vakarā.

5 komentāri