Latvijas Radio korī un korī “Latvija” konstatēta saslimšana ar Covid-19

Pievienot komentāru
Latvijas Radio korī un korī “Latvija” konstatēta saslimšana ar Covid-19
PIXABAY

Latvijas Radio kora dalībnieki līdz oktobra beigām būs karantīnā, jo kora dalībniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, aģentūru LETA informēja “Latvijas Radio koris” pārstāve Indra Vilipsone.

Portālam “Delfi” Vilipsone vēstījusi, ka vispirms saslimšana tikusi konstatēta vienam kora dalībniekam, bet pēc testu veikšana konstatēts, ka pozitīva diagnoze ir vēl deviņiem dziedātājiem. Pašlaik visi 24 kora dalībnieki un viens diriģents ievēro karantīnu.

Lasi vēl – Levits: Covid-19 krīze būs vismaz līdz nākamā gada vidum

Pašlaik ir atcelti divi kora koncerti. Vilipsone izteica nožēlu, ka saslimšanas dēļ koris bija spiests atcelt šodienas uzstāšanos festivālā “Latvijas rudens 2020” un 30.oktobrī plānoto kora jubilejas koncertu.

Tāpat Latvijas Radio šovakar vēstīja, ka inficēšanās konstatēta arī Valsts akadēmiskajā korī “Latvija”. Tā direktors Māris Ošlejs apstiprināja, ka kolektīvs uz divām nedēļām dodas pašizolācijā.

Latvijas Radio koris savu 80.jubilejas gadu atklāja pagājušajā sestdienā, 17.oktobrī koncertzālē “Cēsis”. Kā aģentūrai LETA stāstīja koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova, patlaban Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) nav informējis, ka kāds no koncertzāles administrācijas vai koncerta klausītājiem būtu noteikts kā kontaktpersona kora solistiem.

“Mēs esam nodalījuši koncertzāles apmeklētāju un viesmākslinieku plūsmas, lai tās nekrustotos. Arī attālums no solistiem līdz skatītājiem ir ievērojami vairāk nekā divi metri. Turklāt esam aicinājuši savus apmeklētājus publiskajās zonās lietot sejas maskas, ko cilvēki arī darīja, ejot līdz savām personalizētajām sēdvietām, daži pat tās nenoņēma koncerta laikā,” sacīja Saļņikova. Arī koncertprogrammas pieteicējs lietojis sejas vairogu.

Viņa stāstīja, ka koristi ieradušies kolektīvi ar autobusu pusotru stundu pirms koncerta un iegājuši pa atsevišķām durvīm. Pēc koncerta visi uzreiz devušies projām, nevakariņojuši pilsētā.