Komentāri
Latvijas policija neplāno izmantot automātiskos ieročus ikdienas dežūrās, informē Ķuzis
FOTO: LETA

Līdzīgi kā Lietuvā, arī Latvijas policijas rīcībā ir automātiskie ieroči, taču ikdienas dežūrās tos nav plānots izmantot, tā piektdien vakarā telefonintervijā raidījumam LNT Ziņas atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš teica, ka patlaban policija automātiskos ieročus izmanto tikai speciālās operācijās, nevis ikdienas dežūrās. Tiek veiktas dažādas mācības, un policija ir gatava šos ieročus pielietot, piebilda Ķuzis. Tomēr ikdienas patruļās tos nav plānots izmantot.

Viņš arī piebilda, ka nakamā gada budžetā ir ieplānoti līdzekļi policijas bruņojuma papildināšanai.

Lietuvas policistiem automātiskie ieroči tika izdalīti pēc traģiskajiem teroraktiem Parīzē. Taču nepilnas nedēļas laikā tie iesaistīti jau divos incidentos. Pēdējais gadījums bija, kad kāds rokudzelžos saslēgts jaunietis bija izbēdzis no policijas iecirkņa ar likumsargiem atņemtu Kalašņikova automātu. Īstenojot plašu operāciju, jaunieti izdevās notvert.

Lietuvas iekšlietu ministrs Sauļus Skvernalis to atzinis par apkaunojumu un piektdien vakar’ atkāpies no amata.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl