71 komentārs
Latvijas pilsoņi iesprostoti zemestrīces izpostītajā Nepālā; valsts atsaka palīdzību
FOTO: Facebook

Seši Latvijas pilsoņi, kuri šobrīd atrodas iesprostoti zemestrīces izpostītajā Nepālā, sociālajā tīklā Facebook lūdz Latvijas iedzīvotāju palīdzību, jo valsts atsaka glābt iesprostotos pilsoņus.

”Mēs esam seši. Mēs esam Latvijas pilsoņi. Mēs esam Nepālā. Pēdējās dienas mums nebija vieglas. Ar mums ir noticis tas, ko lielākā daļa no mums ir tikai redzējusi pa TV. Mēs uz savas ādas esam izjutuši dabas stihijas spēku, piedzīvojot vairākas zemestrīces. Mums ir ļoti paveicies – mēs esam dzīvi un veseli! Bet apkārt mums ir izpostīta zeme un izmisums. Nelieli grūdieni notiek joprojām. Mūsu organizatori, radi, draugi šobrīd dara visu, lai palīdzētu mums izkļūt ārā no šī bīstama reģiona. Ja jūs skatāties ziņas, jūs noteikti variet iztēloties, cik tas ir sarežģīti.
Skumjākais šobrīd ir tas, ka mūsu valsts ir atteikusi mums palīdzību! Mēs Latvijai neesam vajadzīgi! Mēs strādājam mūsu valsts labā, maksājam nodokļus, bet mēs neesam vajadzīgi! Galvenais arguments ir, ka mēs neesam cietuši. Vai tad tajā brīdī, kad skrēju pa lauku un man zem kājām vērās zeme vaļā, man vajadzēja tajā spraugā iekrist, lai Latvijai rūpētu tās 6 pilsoņi? Šobrīd mums ir divi varianti, kā tikt galā ar šo situāciju – lūgt palīdzību kādai citai valstij, kurai rūp nelaimē nonākušo cilvēku liktenis tos evakuējot ar helikopteriem, piemēram, Maskavas alpīnistu klubam, vai pamest drošo zonu un kājām doties lejā uz pārpildīto Luklas lidostu vistīrākajā riska zonā.Es aicinu visus dalīties ar šo ziņu. Var būt visi kopā mēs tomēr varēsim pierādīt, ka Latvijai ir svarīgi tās pilsoņi,” vēsta ieraksts Facebook.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka bojāgājušo skaits postošajā 7,8 magnitūdas stiprajā zemestrīcē Nepālā sasniedzis 5057, otrdien paziņoja Nepālas Iekšlietu ministrija.

Apmēram 100 cilvēki gājuši bojā kaimiņvalstīs.

Nepālā vairāk nekā 10 000 cilvēku guvušu ievainojumus.

Nepālā ieradušās starptautiskas glābšanas komandas, kuras, izmantojot suņus, steidz pārmeklēt gruvešus, lai atbrīvotu izdzīvojušos.

Daudzi cilvēki apmetušies parkos un citās atklātās galvaspilsētas vietās, jo zaudējuši pajumti vai baidās atgriezties mājās bažās par iespējamiem pēcgrūdieniem. Viņi gaida palīdzību un informāciju no valdības par to, ko darīt tālāk.

Cilvēki dzīvo nelielās nometnēs un dalās ar saviem resursiem. Vienlaikus viņu pagaidu mītnes sāk apsēst mušas un puvuma smaka.

Slimnīcas, kuras cietušas zemestrīcē, sniedz palīdzību ievainotajiem improvizētās āra klīnikās.

Komunikāciju ministrs Minendra Rizals aicinājis cilvēkus nekrist panikā, dzirdot baumas, un pievērst uzmanību drošībai.

Galvenais sekretārs Lilamani Poudels lūdzis visus valdības darbiniekus un institūcijas strādāt ārkārtas režīmā, lai palīdzētu ievainotajiem un bez pajumtes palikušajiem.

TOP komentāri

 • ŪPIS
  +28 +28 0

  ŪPIS

  Īsti nav skaidrs tas bēdubrāļu messidžs. Turīgu cilvēku izklaides.. turklāt vienas no bīstamākajām (alpīnisms Nepālā - ar vai bez zemestrīcēm). Raksta, ka nevis ceļš i rbīstams, bet bīstama ir pati pārpildītā lidosta. Sanāk, ka mūsējie sevi uzskata par augstākas šķiras cilvēkiem, jo šiem 6 ir pārāk bīstami atrasties pārpildītajā lidostā kopā ar daudziem citiem pasaules pilsoņiem, kuri acīmredzot, neuzskata to par riska zonu un lieliski iztiek bez diedelēšanas Feisbukā.
 • Elīna
  +20 +20 0

  Elīna

  Tiem visiem rējējiem-
  Esmu māsa vienam no šiem sešiem mūsu pilsoņiem. Sāp pat lasīt to, ko Jūs rakstāt, nezinot neko par tiem cilvēkiem, par viņu algām, par iemeslu braucienam uz turieni.

  Pirmkārt, tas ir darba (saistīts ar ceļojumu inventāru tirdzniecību) brauciens.
  Nezinu teikt par visu maku saturiem, taču šādam ceļojumam tika krāts ilgi, paralēli strādājot 2ar pus darba vietās + ceļot ģimenei māju paša rokām. Protams, pirmkārt, ir vajadzīga palīdzība fiziski cietušajiem un bez pajumtes palikušajiem, bet no Latvijas tur tādu nav (par laimi, vēl!), tāpēc tiek lūgta, galvenokārt jau atbalsts (!) un palīdzība.
  Pat nezinu, ko rakstīt, kā lai izsaka 'vilkam', 'pilotam', 'ūpim' un citiem, cik ļoti tādus cilvēkus kā jūs, neieredzu. Vai esat bijuši kaut vai līdzīgā situācijā?
 • iecietība
  +17 +17 0

  iecietība

  Tie, kuri nav bijuši Nepālā, nevar zināt par situāciju tur. Skaidrs ir viens,ka ļooti daudzi ir smagi cietuši, tajā skaitā bērniņi, kuri staigā pa drupām meklējot mirušos vecākus. Visiem nevar palīdzēt, tādēl primārā ir medicīniskā palīdzība, teltis. veselajiem ir jāpagaida, jo galvenās lidmašīnas ir ar palīdzības sūtījumiem. Pie tam glābšanas darbi ir virs 3000 m un stiprā lietū. ārzemniekiem, kuri vēlas izkļūt no valts ir jāpagaida un jānomierina savs ego. Viņiem ir tas,kas daudziem vairs nav - dzīvība, veselība.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl