Latvijas pilsoni apsūdz par izpletņu un militāro radaru rezerves daļu piegādāšanu no Krievijas uz Vjetnamu

3 komentāri
Latvijas pilsoni apsūdz par izpletņu un militāro radaru rezerves daļu piegādāšanu no Krievijas uz Vjetnamu
Ilustratīvs foto. (Foto: EPA / LETA)

Latvijas prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas pilsonim par militāru preču piegādāšanu no Krievijas uz Vjetnamu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Vīrietis apsūdzēts par normatīvo aktu, kuri regulē ANO Drošības padomes, Eiropas Savienības (ES) un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā, tīšu pārkāpšanu.

Prokuratūra uzskata, ka piegādāta Krievijā ražota izpletņu sistēma un rezerves izpletņi, kā arī Krievijā ražotas rezerves daļas militāro radaru un augstuma mērītāja iekārtām.

Lietu pirms kriminālvajāšanas sākšanas izmeklēja Latvijas Drošības policija. Šī iestāde iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka 2017.gada 18.jūlijā sāktajā kriminālprocesā noskaidrots, ka persona iesaistījās militāru preču apritē, piegādājot militāras preces no Krievijas uz Vjetnamu. Tādējādi pārkāpts ES lēmumā, ar ko noteikti ierobežojoši pasākumi saistībā ar Krievijas darbībām Ukrainā, noteiktais aizliegums dalībvalstu valstspiederīgajiem importēt, pirkt vai transportēt no Krievijas ieročus un munīciju, militāros transportlīdzekļus un iekārtas.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

3 komentāri