Latvijas piekrastē atrasti pirmie noklīdušie ronēni – šajā pavasarī viņu skaits varētu būt īpaši liels

1 komentārs
Latvijas piekrastē atrasti pirmie noklīdušie ronēni – šajā pavasarī viņu skaits varētu būt īpaši liels
AIVARS ĶESTERIS, F64

Jūras piekrastē sācies roņu mazuļu laiks. Speciālisti norāda, ka šajā pavasarī noklīdušo ronēnu skaits varētu būt īpaši liels. Rīgas Zooloģiskajā dārzā līdz šim nonākuši jau trīs ronēni, diemžēl vienu no viņiem nācās iemidzināt.

Kāds roņu mazulis Rīgas Zooloģiskajā dārzā nonāca pirms dažām dienām no Vidzemes pludmales. Kā liecina pieredze, pavasarī mazie ronēni var tikt izskaloti jebkurā piekrastes vietā.

LNT sastaptie iedzīvotāji, kuri bauda laiku pie jūras, apgalvo, ka vientuļš ronēns noteikti pievērstu viņu uzmanību. Garāmgājēji norāda, ka censtos uzzināt, kā viņiem rīkoties tālāk.

Sastaptie iedzīvotāji apgalvo, ka meklētu informāciju pie palīdzības dienestiem. Taču arī informācija turpat pludmalē un vairākās valodās būtu noderīga.

Dzintaru pludmalē Jūrmalā “900 sekundes” ievēroja informatīvo zīmi, kas jūras līmeņa dēļ ar sausām kājām nebija pieejama. Uz šīs zīmes ir informācija par to, ko darīt, ja pludmalē ir izskalots ronēns, tiesa, tuvumā tai nevar piekļūt, jo ūdens ir sapūsts dziļi pludmalē, bet, cik var redzēt, tad ir jāzvana dabas aizsardzības pārvaldei.

Ronēnu mazuļi Latvijā nonāk no Igaunijas, kur tie dzimuši pirms nepilna mēneša. Rīgas Zooloģiskā dārza direktors Ingmārs Līdaka prognozē, ka šajā pavasarī izskalotie ronēni varētu būt visai liels skaits, jo atkušņu dēļ uz jūras nav uzsalis ledus, kur roņu mātēm aprūpēt mazuļus.

Tāpēc, piemēram, suņu saimnieki ir aicināti būt saprotošiem un savus četrkājainos draugus turēt saitē, jo suņi ļoti bieži uzbrūk ronēniem.

“Suns it kā mīļš ir istabā, bet, ja viņš ierauga kustīgu objektu, kurš vēl rūc vai izrāda pretestību, tad, protams, suns cenšas nomedīt,” pa dzīvnieku dabu brīdina Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis.

Tieši suņu kodumu dēļ šajā pavasarī no trīs atrastajiem ronēniem vienu bija jāiemidzina. Kā norāda speciālisti, tad roņu mazulim pat vairākas dienas bez ēdiena nav liela bēda, tāpēc par roni jāsatraucas tikai gadījumā, kad tas jau vairāk nekā nedēļu ir pamests viens. Tāpat arī jāatceras, ka pat roņu mazulis var iekost, tāpēc labāk būt piesardzīgiem.

Plašāk par tēmu – “900 sekunžu” sižetā

1 komentārs