Latvijas pastnieki apgūst motobraukšanas iemaņas

Pievienot komentāru

Moto pastnieki – tā varētu dēvēt jaunos pasta darbiniekus, kuri sūtījumus piegādā, braucot ar motorolleriem. “Latvijas Pasts” šovasar izmēģina jaunus transportlīdzekļus, lai sūtījumu piegāde pastniekiem būtu ērtāka un klientiem – ātrāka.

Pastnieks Georgijs Komorovs ir viens no pirmajiem, kurš piedalās motorolleru testēšanā. Georgijs apkalpo Pierīgas teritoriju. Piemēram, Piņķos ir privātmāju apbūve un starp ēkām ir vairāki desmiti metri, un reizēs, kad kāda māja jāizlaiž, tad starp nepieciešamajām pastkastītēm var būt pat vairāki simti metru.

Georgijs, pirmkārt, uzsver to, ka ar motorolleri braukt ir komfortablāk. Georgijs ir piegādājis pastu arī ar vieglo automašīnu, tāpēc viņš var salīdzināt – ar motorolleri sūtījumus iespējams piegādāt īsākā laikā.

“Ar “rolleri” ir tā, ka bieži vien nav pat jānokāpj no tā. Uzreiz piebrauc pie pastkastītes, paņem sūtījumu un ieliec pastkastē,” turpina pastnieks.

Motorollers, protams, vislabāk der vasaras sezonai. Taču, kā min Georgijs, tad, viņaprāt, var braukt jebkurā gadalaikā, galvenais, lai ceļš ir sauss.

“Latvijas Pasts” pašreiz testē divus motorollerus. Viens ir Rīgas apkārtnē, otrs sūtījumus piegādā Ventspilī.

Uzņēmuma pārstāve Gundega Vārpa norāda, ka pasta piegādes transporta arsenāls arvien tiek pilnveidots un dažādots. Līdz šim ierasti bija dažādas automašīnas un velosipēdi. Novērojot, ka citās valstīs motorolleri tiek veiksmīgi lietoti, nolemts veikt šā transportlīdzekļa  priekšrocību izmēģinājumus arī Latvijā.

“Motorollers ļauj vest vairāk sūtījumu, attiecīgi atvieglojot pastnieka darbu. Nav jāveic vairāki apļi, viņš var paņemt visus sūtījumus vienā reizē,” turpina ”Latvijas Pasta” pārstāve.

Šovasar atsevišķos novados tiek testēti arī elektrovelosipēdi, kas jau ir sevi pierādījuši kalnainos apvidos. Elektrovelosipēdi un motorolleri tiks testēti līdz rudenim, kad tiks uzsākta uzkrātās pieredzes analīze. Iespējams, jau nākamvasar redzēsim krietni vairāk pastnieku uz diviem motorizētiem riteņiem.

Pašlaik “Latvijas Pasta” pārstāve nevarēja atbildēt, cik motorolleru izmantos pastnieki. Viņa varēja vien minēt, ka tas būs zināms pēc izvērtēšanas rudenī. Taču, visticamāk, motorolleri tiks izmantoti retāk apdzīvotās vietās, kur starp klientu ēkām ir būtiski attālumi.

Arī par elektrovelosipēdu skaitu tiks izlemts rudenī.