Latvijas olimpiešus Zikas vīruss un haoss Brazīlijā nebiedē! Kalvītis ceļamaizē dāvina “aļņa spiriņas”

2 komentāri
Latvijas olimpiešus Zikas vīruss un haoss Brazīlijā nebiedē! Kalvītis ceļamaizē dāvina “aļņa spiriņas”

Līdz Olimpiādei Rio atlicis viens mēnesis, un šodien tapa zināms, ka sarkanbaltsarkano karogu atklāšanas ceremonijā nesīs BMX braucējs Māris Štrombergs. Gaidāmo Olimpiādi jau tagad apvij dažādi skandāli – Brazīlija cīnās ar milzu nabadzības un korupcijas problēmām, kas var apdraudēt spēļu norisi. Par spīti tam, pašmāju sportisti ir gatavi cīnīties par vietām uz goda pjedestāla.

Enerģiski, smaidīgi un patīkami satraukti – šādi ir pašmāju sportisti, kuri pēc mēneša cīnīsies par medaļām Rio. Tas gan pamatīgi kontrastē ar pašreizējo situāciju Brazīlijā.
Laipni lūdzam ellē – ar šādiem plakātiem pirmos sportistus Rio sagaidīja piketējoši policisti. Zikas vīruss, korupcija, nabadzība. Olimpiāde notiks problēmu plosītajā Brazīlijā. Pašmāju olimpieši bailes nepazīst. Gunta Latiševa – Čudare:

Pasaule jau vispār ir biedējoša! Nevar sēdēt četrās sienās, mājās, satīties segā un cerēt, ka neviens neuzbruks. Ir jābrauc, jābūt piesardzīgam, citu variantu nav. Tas viss ir tā vērts!

Karogu atklāšanā nesīs BMX dzīvā leģenda Māris Štrombergs. Uz viņa pleciem gulstas milzu atbildība – visa valsts liek cerības, ka Štrombis jau atkal liks lekt gaisā pie televizoru ekrāniem!

– Zelts būs?

– Ar pareģošanu nenodarbojos, iepriekš neko nevienam neesmu solījis. Man ir lieliska iespēja braukt un cīnīties pat trešo zelta medaļu pēc kārtas. Ir ļoti maz sportistu, kas tā varētu teikt.

Olimpiešu sveikšanas pasākumā uz tribīnes kāpa lielo uzņēmumu pārstāvji. Sponsori, kuri izmantoja iespēju pagozēties slavas starmešos. Tostarp arī ekspremjers Aigars Kalvītis, tagadējais ”Latvijas Gāzes” valdes priekšsēdētājs. Viņš klātesošos pārsteidza ar enerģisku runu, olimpiešiem pasniedzot saldumu grozu, pēc paša teiktā: ”kaut ko līdzīgu aļņa spiriņām”.

Foto no olimpiešu pasākuma!

 

Video