Latvijas Nacionālā opera soli tuvāk nosaukuma maiņai

Komentāri

Saeima konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstījusi izmaiņas likumā, lai jaunais nosaukums būtu – Latvijas Nacionālā opera un balets. Tomēr lēmums nebija vienbalsīgs, jo ne visi deputāti atbalsta operas nosaukuma maiņu.

Nacionālā opera ir jāsauc par Nacionālo operu un baletu. Tā uzskata operas vadītājs Zigmars Liepiņš. Viņaprāt, tas novērsīs diskrimināciju pret baleta māksliniekiem, kuru ieguldījums mākslinieciskajā darbībā ir līdzvērtīgs operas trupas veikumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai opera tiktu pie jaunā nosaukuma, ir jāmaina likums. Aicinot atbalstīt operas nosaukuma papildināšanu ar vārdu “balets”, deputāti norādīja, ka tas vairs neradīs pārpratumus skatītāju vidū.

Tomēr ne visi deputāti atbalsta operas nosaukuma maiņu. Debatēs izskanēja aicinājums nepārcensties iestādes nosaukumā ielikt visas tās darbības, kas vien tur notiek. Tāpat tika norādīts uz latviešu valodas gramatikas pareizu lietošanu.

Vairākiem deputātiem balsojot “pret”, virknei atturoties vai nepiedaloties balsojumā, Saeimas vairākums tomēr atbalstīja operas nosaukuma maiņu. Tiek lēsts, ka tas izmaksās ap 13 tūkstošiem eiro, jo operai būs jauns logotips un mājaslapa internetā. Nauda nepieciešama arī jaunām aploksnēm, vizītkartēm un prezentācijas materiāliem.

Tiesa gan operas ēkas uzraksts un blakus esošo sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumi mainīti netiks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl