Latvijas muzeji aizvadījuši veiksmīgu izaugsmes gadu

1 komentārs

Latvijas muzeji pērn aizvadījuši veiksmīgu izaugsmes gadu.

Apmeklētāju skaits 2016. gadā pārsniedzis 3,5 miljonus, kas ir par 10% vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn pats populārākais bijis Latvijas Nacionālais mākslas muzejs – vien deviņu mēnešu laikā tas uzņēmis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu interesentu, sasniedzot apmeklētības rekordu. Tādējādi aiz sevis atstājot tradicionālos līderus – Turaidas muzejrezervātu un Rundāles pili.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Muzeju darbiniekus priecē, ka visstraujāk pērn audzis tieši ģimeņu apmeklējums. Tas nozīmē, ka ne tikai tūristi, bet arī pašmāju ļaudis arvien aktīvāk savu brīvo laiku pavada muzejos.

Muzejnieki šobrīd gatavojas jaunās sezonas atklāšanai, kas sākas jau 1. maijā, un tiek cerēts, ka tikpat aktīvs gads būs gan šis, gan nākamais, jo katrs muzejs gatavojas valsts simtgadei ar savu unikālo piedāvājumu.

Apmeklētāju pieaugums Latvijas muzejiem vērojams jau pēdējos septiņus gadus.

Sabiedrības pieaugošā interese atspoguļojas arī statistikā, kas Latvijā ir virs vidējā. Eiropas Savienības valstīs kopumā vidēji 37% iedzīvotāju apmeklē muzeju vismaz reizi gadā, kamēr Latvijā – aptuveni katrs otrais. Turklāt Latvijas rādītāji ir arī augstāki nekā Igaunijā un Lietuvā.

Eiropā visaktīvākie muzeju apmeklētāji dzīvo Zviedrijā, kur kopumā 76% iedzīvotāju vismaz reizi gadā apmeklē kādu muzeju, savukārt vismazaktīvākie – Grieķijā, kur tikai 16% apmeklē muzejus.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

  • Inguc
    0 0 0

    Inguc

    Ja kāds painteresētos, kā Latvijas muzeji apmeklētājus skaita, būtu vēl interesantāk. Nemaz nerunājot par to, kā kontrolējošā KM šos datus (ne)pārbauda. Galvenais taču, lai smuki izskatās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl