Latvijas musulmaņi sašutuši par to, ka viņi ir zem Drošības policijas lupas

0 Komentāru
Latvijas musulmaņi sašutuši par to, ka viņi ir zem Drošības policijas lupas
FOTO: LETA

Pēc radikālo islāmistu kaujinieku sarīkotā terora Francijā, drošības dienesti Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, sākuši vēl intensīvāk identificēt potenciālos draudus. Viens no aspektiem ir, cik sekmīgi musulmaņu kopienas integrējušās pamatsabiedrībā. Arī Latvijā ir 10 tūkstoši musulmaņu, taču atktīvu kopienas dalībnieku ir krietni mazāk. Pēc asiņainajiem notikumiem Francijā, Latvijas musulmaņi satraucas, ka attieksme pret islāmticīgajiem varētu pasliktināties.

Islāma kultūras centrs ir tikai viena no 17 musulmaņu biedrībām Latvijā, un kopumā mūsu valstī ir aptuveni 500 praktizējošo musulmaņu.

Latvijas musulmaņi apzinās – visu laiku viņi ir zem Drošības policijas lupas.

”Viņi vienkārši apkopo informāciju, un mēs zinām, ka esam vienmēr viņu redzes lokā. Drošības policija ir iefiltrējusies mūsu lokā, un viņi noteikti ir jau sen, jo zina par mums vissīkāko detaļu,” norāda Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Imāns Oļegs Ivanovs.

Drošības policijas vadība šorīt raidījumā 900 sekundes atzina – tā uzmana, lai Latvijas musulmaņu kopienā neparādās sabiedrību apdraudošas radikālisma izpausmes. Nekas tāds līdz šim nav bijis. Vēl vairāk – Latvijas musulmaņi ir Eiropas labā parauga piemērs, jo ir toleranti pret Latviju, tās politiku, un musulmaņi ir sekmīgi integrējusies, – tā Drošības policijas vadība.

Drošības policija vērtē – šādu radikālu un drošībai bīstamu musulmaņu Latvijā esot vien trīs četri.

”Ar agresīvākiem uzskatiem ir gados jaunāki cilvēki, kas ieceļo Latvijā vai nu studēt no ārvalstīm, vai dažādi citādi ieceļo,” stāsta Drošības policijas priekšnieka vietnieks, Pretterorisma centra vadītājs Juris Leitietis.

Tikmēr musulmaņu kopienas Latvijā viens no līderiem to sauc par nepatiesību, izdomājumu.

”Ja jūs jautājat man, tad man absolūti nav nekādas jausmas, kas tās varētu būt par personām, un tas arī nekad neizpaužas. Mēs viens otru pazīstam šeit. Šeit nav tādu praktizējošu musulmaņu, kurus mēs nepazītu. Mēs būtu pirmie, kas par viņiem zinātu, bet mums nav nekas zināms,” norāda Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Imāns Oļegs Ivanovs.

Drošības policija rūpīgi sekojot, kādus kontaktus Latvijas musulmaņi uztur ar saviem ticības brāļiem ārzemēs. Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs uzskata, ka Drošības policija pārspīlē, jo Latvijas musulmaņiem nav nekāda iemesla sabojāt savu līdz šim labo tēlu.

”Tas labais, tas pozitīvais, ka musulmaņi neizjūt nekādas problēmas Latvijā. Mūs ir maz, un izskatās, ka ar to tas ir saistīts. Nejūtam spiedienu ne no sabiedrības, ne valdības, ne policijas, un tas ir tas pozitīvais,” piebilst Islāma kultūras centra vadītājs.

Turklāt musulmaņus Latvijā, kas ļoti centušies integrēties sabiedrībā, apbēdina, ja kāds viņus kaut teikumā min kopā ar radikālismu.

Lai Latvija arī turpmāk būtu piemērs Eiropai par musulmaņu sekmīgu līdzās pastāvēšanu, Drošības policija aicina Latvijas iedzīvotājus nepasliktināt savu attieksmi pret musulmaņiem, nepaust diskrimināciju tikai tamdēļ, ka atsevišķi šīs ticības indivīdi Eiropā izpauduši radikālismu.

0 Komentāru