Komentāri

Tikai 22 gadus sasniegušais uzņēmējs Mārcis Martinsons no lielāko pelnītāju pjedestāla nogāzis ABLV Bank īpašniekus. Uzņēmēju topa veidotāji gan apgalvo, ka miljonāru kārtā Mārci Martinsonu gan iecēlis viņa krimināla rakstura nepatikšanās nonākušais tēvs Māris Martinsons, kurš pārrakstījis uz dēla vārda ģimenes uzņēmumu MM investīcijas.

Šis uzņēmums pērn nopelnījis vairāk nekā 30 miljonus eiro, apsteidzot tādus uzņēmumus kā Latvijas Mobilais telefons un Rimi, norāda Latvijas TOP 100 saraksta veidotāji. Tomēr, vai šos miljonus Mārcis saņems dividenžu veidā, pagaidām nav zināms.

2014. gadā ABLV Bankas īpašnieki – Oļegs Fiļs un Ernests Bernis – katrs nopelnījuši ap 27 miljoni eiro. Vienlaikus abi baņķieri pērn saņēmuši Latvijā lielākās dividendes jeb reālu naudu savā bankas kontā – katrs vairāk nekā 18 miljonu eiro apmērā.

Savukārt 2014. gadā lielākie zaudējumi – virs 10 miljoni eiro – bijuši koka logu un durvju ražotāja SIA Arbo īpašniecei Evai Martinsonei, kuru, iespējams, vieno ģimeniskas saites ar Latvijas lielāko pelnītāju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl